• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

Банкротство физлиц. что это такое и кому нужно? Вопрос/ответ

Я поки беру 40... Потрібно набити клієнтську базу...
Але частину роботи потрібен адвокат... Не все АК може готувати і виступати...
Хоча, якщо є юридична освіта... Частково можна зекономити....
40 це без врахування 37 тисяч на авансування за перші три місяці, які необхідно внести на депозитний рахунок суду?
В моєму випадку саме юридична освіта та наявність адвокатської практики допомогли зекономити та належним чином підготувати заяву і всі необхідні додатки та податись до суду.
Навіть суддя був дуже здивований, що людина з таким досвідом і освітою втрапила в боргове ярмо))
 
40 це без врахування 37 тисяч на авансування за перші три місяці, які необхідно внести на депозитний рахунок суду?
В моєму випадку саме юридична освіта та наявність адвокатської практики допомогли зекономити та належним чином підготувати заяву і всі необхідні додатки та податись до суду.
Навіть суддя був дуже здивований, що людина з таким досвідом і освітою втрапила в боргове ярмо))
Ні. 40, це зараз з авансування.
Всі інші (70 загалом) йдуть на оплату судових зборів, оплату послуг адвоката, тощо)
40 це без врахування 37 тисяч на авансування за перші три місяці, які необхідно внести на депозитний рахунок суду?
В моєму випадку саме юридична освіта та наявність адвокатської практики допомогли зекономити та належним чином підготувати заяву і всі необхідні додатки та податись до суду.
Навіть суддя був дуже здивований, що людина з таким досвідом і освітою втрапила в боргове ярмо))
В мене через війну ситуація не на багато краща...
Люди з боргами зараз будуть чекати якоїсь стабільності. Робота майже відсутня.
Казначейство не виплачує арбітражним авансові платежі, вони заморожені на рахунках суду лежать...
Якщо в лютому мені пропонували 3 об'єкти взяти в роботу, з яких я міг мати по 1 тис $ в місяць, протягом пів року (18$ загалом), то через війну все посипалось... І нікому це зараз не потрібно, поки війна не скінчиться
 
Ні. 40, це зараз з авансування.
Всі інші (70 загалом) йдуть на оплату судових зборів, оплату послуг адвоката, тощо)

В мене через війну ситуація не на багато краща...
Люди з боргами зараз будуть чекати якоїсь стабільності. Робота майже відсутня.
Казначейство не виплачує арбітражним авансові платежі, вони заморожені на рахунках суду лежать...
Якщо в лютому мені пропонували 3 об'єкти взяти в роботу, з яких я міг мати по 1 тис $ в місяць, протягом пів року (18$ загалом), то через війну все посипалось... І нікому це зараз не потрібно, поки війна не скінчиться
Я чув про затримки авансових платежів. Мій арбітражник отримав авансовий внесок, який я вніс, десь через місяць після затвердження плану реструктуризації. Затвердив план суд 16.08.22 і затвердив його звіт про виплату винагороди, а казначейство виплатило йому аж після 20.09.22.
 
Я чув про затримки авансових платежів. Мій арбітражник отримав авансовий внесок, який я вніс, десь через місяць після затвердження плану реструктуризації. Затвердив план суд 16.08.22 і затвердив його звіт про виплату винагороди, а казначейство виплатило йому аж після 20.09.22.
Є люди які не отримали авансові платежі з минулого року. Зараз з казначейством судяться...
 
Всім, привіт! Мене звати Володимир, 38 років, кредитнозалежний з 2008 року… :confused:

Маю шість кредитів перед 5 банками (Два кретиди в Sence). Сума тіл кретидів близько 290 000₴.

Думаю над тим щоб подати на банкрутство, але не можу зібрати достатньо інформації щоб прийняти рішення. В пошуках відповідей знайшов цей форум. Допоможіть, будь ласка, консультацією.

На сьогодні маю одну програну справу в суді перед ПриватБанк, та одну справу яка на завершальному етапі перед Монобанк.

Два кредити передані третім сторонам.




Ключове питання для мене - по майну.

У Статті 131 сказано:
До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника…

1.А)
Я маю ¼ власності квартири площею 63,5 м.кв. в якій прописані: я, батько, мати, сестра і її неповнолітній син (Виходить 12,7 на члена сім’ї). Але… Сестра з сином мають окрему квартиру полщею більше 60 м.кв. В квартирі немає ремонту тому вони знімають окрему квартиру. Мати має хату в селі. Батько, задється, теж щось має з нерухомості. Чи пройду я до списання боргів? Чи суд змусить переписати неповнолітнього на їхню квартиру, мати виїхати в хату в село і розпорядиться продати мою частку квартири?

1.Б) Мати склала заповіт на мене. Це має якесь значення?



Друге важливе питання по сім’ї.

2) У мене складні стосунки з батьком з яким ми живемо в одній квартирі. Якщо батько не надасть довідки про майновий стан, чи може суд сам отримати дані? Або я зможу якось сам отримати дані про його майновий стан? Як це вплине на тривалість / вартість процесу?



Тепер інші питання.

3.А) У мене чиста, біла ЗП була 1000$. + остання, де я пропрацював лише місяць (не пройшов випробувальний терміні із-за низької англійської), була 3000$. Теж чиста і біла. Такі доходи впливають на рішення суду по списанню боргів? Мене цікавить лише списання боргів, оскільки вже два роки не маю доходу і найближчих пів року не світить. Тому, якщо мені і припишуть реструктуризацію – платити її буде нічим.

3.Б) Після визнання мене банкрутом, мені потрібно буде повідомляти моїх майбутніх бізнес партнерів про моє банкрутство протягом трьох років чи лише під час процедури банкрутства?

3.В) Попереджати про стан банкрутсва я також повинен і закордонних партнерів (раптом довчу англійську і знайду роботу у закордонні компанії)?

3.Г) Чи потрібно сплатити борг по ЄСВ до початку процедури реструктеризації / банкрутства / суду?

3.Д) Strom, тут написав, що при наявності ФОП буде дорожча процедура. А якщо він закритий, теж впливає на вартість?

3.Е) Чи повертаються гроші оплачені АК якщо суд відхилив мою заяву, навіть після повторних подань заяв?

3.Є) Якщо АК в армію призвуть, я можу повернути гроші без судової тяганини?

3.Ж) Наступного АК мені призначать рулеткою, чи я знову зможу свого запропонувати?

3.З) Якщо призначається реструктуризація боргу то АК отримує свій відсоток від суми реструктуризації. Який цей відсоток? Цей відсоток окремо виплачую я чи він входить в суму яка реструктуризується? Якщо я повинен сплатити його окремо, які терміни сплати?

3.И) Що буде, якщо мені відмовлять у списанні боргів, призначать реструктуризацію, а я, із-за відсутності доходів, не зможу виплачувати реструктуризацію?

3.І) Чи можливо оскаржувати рішення суду по визнанню/не визнанню мене банкрутом? Наскільки це дорого і тривало?

3.Ї) Чи будуть вимоги йти в армію щоб оплатити борги?

3.Й) Процедуру можна почати до повного збору документів? Який кінцевий термін збору документів?

3.К) Чи може бути «своїм кредитором» близький родич (мати, сестра)?
 
Останнє редагування:
1.А) Я маю ¼ власності квартири площею 63,5 м.кв. в якій прописані: я, батько, мати, сестра і її неповнолітній син (Виходить 12,7 на члена сім’ї). Але… Сестра з сином мають окрему квартиру полщею більше 60 м.кв. В квартирі немає ремонту тому вони знімають окрему квартиру. Мати має хату в селі. Батько, задється, теж щось має з нерухомості. Чи пройду я до списання боргів? Чи суд змусить переписати неповнолітнього на їхню квартиру, мати виїхати в хату в село і розпорядиться продати мою частку квартири?
Ні. Ніхто нікого виселяти не буде. Ваша частка менша 60 кВ.м., тому в ліквідмасу не попаде.
1.Б) Мати склала заповіт на мене. Це має якесь значення?
Ні
2) У мене складні стосунки з батьком з яким ми живемо в одній квартирі. Якщо батько не надасть довідки про майновий стан, чи може суд сам отримати дані? Або я змношу якось сам отримати дані про його майновий стан? Як це вплине на тривалість / вартість процесу?
Більшість інформації можна зібрати самостійно. Від батька можна попросити довідку ОК7 (це заробітні плати)
3.А) У мене чиста, біла ЗП була 1000$. + остання, де я пропрацював лише місяць (не пройшов випробувальний терміні із-за низької англійської), була 3000$. Теж чиста і біла. Такі доходи впливають на рішення суду по списанню боргів? Мене цікавить лише списання боргів, оскільки вже два роки не маю доходу і найближчих пів року не світить. Тому, якщо мені і припишуть реструктуризацію – платити її буде нічим.
Ні, без різниці яка була остання. Це не вплине.
Стосовно повного списання - теоретично можливо. Кращий варіант звісно погодитись на щось типу "500 грн в місяць протягом 5 років". Це чисто легше продавити в суді, якщо людина взагалі ніде не оформлена.
3.Б) Після визнання мене банкрутом, мені потрібно буде повідомляти моїх майбутніх бізнес партнерів про моє банкрутство протягом трьох років чи лише під час процедури банкрутства?
Стаття 135. Обмеження стосовно осіб, визнаних банкрутами

1. Протягом п’яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом.
2. Протягом п’яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов’язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів.
Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

якщо ви будете брати позики чи кредити у ваших партнерів - обов'язково письмово їх повідомляти про банкрутство. це вичерпний перелік.
3.В) Попереджати про стан банкрутсва я також повинен і закордонних партнерів (раптом довчу англійську і знайду роботу у закордонні компанії)?
ні. чому - написав вище.
3.Г) Чи потрібно сплатити борг по ЄСВ до початку процедури реструктеризації / банкрутства / суду?
ЄСВ потрібно буде сплатити до моменту затвердження кредиторських вимог. без погашення ЄСВ процедура не спише нічого. суддя просто відмовить.
3.Д) Strom, тут написав, що при наявності ФОП буде дорожча процедура. А якщо він закритий, теж впливає на вартість?
ні. 75 тис на даний момент.
3.Е) Чи повертаються гроші оплачені АК якщо суд відхилив мою заяву, навіть після повторних подань заяв?
якщо суд не відкриє провадження, то відповідно і ЗП АК не буде нарахована.
бувають таргани у суддів, але зазвичай все йде нормально, можливо з виправленнями...
3.Є) Якщо АК в армію призвуть, я можу повернути гроші без судової тяганини?
АК отримує право на кошти вже після того як справа розпочата і ведеться.
якщо АК мобілізували, вам просто назначать іншого АК (рулетка)
3.Ж) Наступного АК мені призначать рулеткою, чи я знову зможу свого запропонувати?
можна подати заяву про те, що є інший АК і від АК заяву на суд подати. суд зазвичай бере це до уваги.
3.З) Якщо призначається реструктуризація боргу то АК отримує свій відсоток від суми реструктуризації. Який цей відсоток? Цей відсоток окремо виплачую я чи він входить в суму яка реструктуризується? Якщо я повинен сплатити його окремо, які терміни сплати?
ні. стаття 30 Кодексу вичерпна. там немає "відсоток від суми реструктуризації".
суд затверджує план реструктуризації і припиняє повноваження АК. ніяких коштів додатково не потрібно сплачувати.
3.И) Що буде, якщо мені відмовлять у списанні боргів, призначать реструктуризацію, а я, із-за відсутності доходів, не зможу виплачувати реструктуризацію?
певні доходи у вас є? на які ви існуєте. самий оптимальний варіант, якщо у вас немає жодного офіційного джерела доходів - покласти заяву від когось з родичів, знайомих, що вони згодні взяти участь і сплачувати щомісяця гривень по 500. але фактично це ви будете гасити, оскільки не можете показати своє джерело доходів.
якщо взагалі не погоджуватись ні на що, або перестати сплачувати, це може стати підставою для закриття процедури банкрутства без списання боргів.

в теорії можна до останнього битись головою об стінку та просити списати все під 0. результат залежить від судді. хтось на це адекватно дивиться. а інші задають питання - "за рахунок якого святого духа ви живете, якщо відсутні доходи і не хочете запропонувати жодного варіанту реструктуризації"
3.І) Чи можливо оскаржувати рішення суду по визнанню/не визнанню мене банкрутом? Наскільки це дорого і тривало?
в теорії хтось із кредиторів може оскаржити, по часу це займе від пів року до 2-3 років.
але якщо кредитор не заявився, а вас визнали банкрутом, то в них строки вважаються пропущеними.
3.Ї) Чи будуть вимоги йти в армію щоб оплатити борги?
ага. а також продати почку, сердце?))
це взагалі якийсь абсурд. такого кодексом не передбачено.
3.Й) Процедуру можна почати до повного збору документів? Який кінцевий термін збору документів?
зазвичай людині потрібно 2 тижні на те, щоб зібрати пакет документів необхідних для позову.
3.К) Чи може бути «своїм кредитором» близький родич (мати, сестра)?
в теорії - може. якщо адреса проживання/реєстрації відрізняється від адреси Боржника.
на практиці - суддя буде під мікроскопом такі вимоги розглядати. краще когось іншого заявити.
 
Останнє редагування:
Доброго вечора!
Вибачте, якщо вже були такі питання:
Які наслідки банкрутства фізособи, окрім 5 років без кредитів? Наскільки це тривалий процес? Чи є якісь гарантії успішного процесу? Наскільки тривалими є дзвінки колекторів, чи вони припиняються з початку процесу/рішення про банкрутство?
 

Доброго вечора!
Вибачте, якщо вже були такі питання:
Які наслідки банкрутства фізособи, окрім 5 років без кредитів? Наскільки це тривалий процес? Чи є якісь гарантії успішного процесу? Наскільки тривалими є дзвінки колекторів, чи вони припиняються з початку процесу/рішення про банкрутство?
Добрий вечір, і я послухаю, що розумні люди скажуть) бо також цікавлять ці питання. У мене все класично - банки, МФО, потім навпаки МФО і банки... Таке собі щастя) Наразі банкрутство оптимальний варіант, саме зараз збираю документи і маю надію, що впораюсь із цим швидко) Таке питання ще - коли цим дзвоникам можна сказати що подалася до суду на банкрутство і типу не дзвоніть мені, а тихенько чекайте коли суд вас повідомить?..
 
Доброго вечора!
Вибачте, якщо вже були такі питання:
Які наслідки банкрутства фізособи, окрім 5 років без кредитів? Наскільки це тривалий процес? Чи є якісь гарантії успішного процесу? Наскільки тривалими є дзвінки колекторів, чи вони припиняються з початку процесу/рішення про банкрутство?
Наслідки - вас не візьмуть на керівну посаду протягом 3 років в держорганах, тому що ваша репутація буде вважатись не бездоганна. Кредити не будуть давати. Потрібно попереджати, якщо хтось захоче вам зайняти кошти.
Норма 6-12 місяців.
Але можливо до 2 років (повітряні тривоги, хвороби, перенесення засідань і т.д.)
Якщо документи гарно підготовлені, шанси доволі великі. Але тут запитання - в кожної людини свої обставини і кожну ситуацію потрібно розглядати окремо. В когось можна списати все в 0 і це успіх. А в когось зафіксувати платежі в розмірі 5 тис грн на місяць - чималий успіх.
Потрібно зрозуміти кожну ситуацію окремо. Бо це як середня температура по лікарні. В когось +5, в морзі. А в когось +40.
Стосовно дзвінків почитайте ось тут відгук людини яка пройшла банкрутство


Добрий вечір, і я послухаю, що розумні люди скажуть) бо також цікавлять ці питання. У мене все класично - банки, МФО, потім навпаки МФО і банки... Таке собі щастя) Наразі банкрутство оптимальний варіант, саме зараз збираю документи і маю надію, що впораюсь із цим швидко) Таке питання ще - коли цим дзвоникам можна сказати що подалася до суду на банкрутство і типу не дзвоніть мені, а тихенько чекайте коли суд вас повідомить?..
Ось людина описує як в неї було з дзвінками від МФО під час банкрутства і як взагалі закінчується спілкування з ними.
 
Наслідки - вас не візьмуть на керівну посаду протягом 3 років в держорганах, тому що ваша репутація буде вважатись не бездоганна. Кредити не будуть давати. Потрібно попереджати, якщо хтось захоче вам зайняти кошти.
Норма 6-12 місяців.
Але можливо до 2 років (повітряні тривоги, хвороби, перенесення засідань і т.д.)
Якщо документи гарно підготовлені, шанси доволі великі. Але тут запитання - в кожної людини свої обставини і кожну ситуацію потрібно розглядати окремо. В когось можна списати все в 0 і це успіх. А в когось зафіксувати платежі в розмірі 5 тис грн на місяць - чималий успіх.
Потрібно зрозуміти кожну ситуацію окремо. Бо це як середня температура по лікарні. В когось +5, в морзі. А в когось +40.
Стосовно дзвінків почитайте ось тут відгук людини яка пройшла банкрутство

Ось людина описує як в неї було з дзвінками від МФО під час банкрутства і як взагалі закінчується спілкування з ними.
Хотіла би з Вами особисто поговорити, але поки новачок і не можу написати в особисті...
 
Всім, привіт! Мене звати Володимир, 38 років, кредитнозалежний з 2008 року… :confused:

Маю шість кредитів перед 5 банками (Два кретиди в Sence). Сума тіл кретидів близько 290 000₴.

Думаю над тим щоб подати на банкрутство, але не можу зібрати достатньо інформації щоб прийняти рішення. В пошуках відповідей знайшов цей форум. Допоможіть, будь ласка, консультацією.

На сьогодні маю одну програну справу в суді перед ПриватБанк, та одну справу яка на завершальному етапі перед Монобанк.

Два кредити передані третім сторонам.




Ключове питання для мене - по майну.

У Статті 131 сказано:
До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника…

1.А)
Я маю ¼ власності квартири площею 63,5 м.кв. в якій прописані: я, батько, мати, сестра і її неповнолітній син (Виходить 12,7 на члена сім’ї). Але… Сестра з сином мають окрему квартиру полщею більше 60 м.кв. В квартирі немає ремонту тому вони знімають окрему квартиру. Мати має хату в селі. Батько, задється, теж щось має з нерухомості. Чи пройду я до списання боргів? Чи суд змусить переписати неповнолітнього на їхню квартиру, мати виїхати в хату в село і розпорядиться продати мою частку квартири?

1.Б) Мати склала заповіт на мене. Це має якесь значення?



Друге важливе питання по сім’ї.

2) У мене складні стосунки з батьком з яким ми живемо в одній квартирі. Якщо батько не надасть довідки про майновий стан, чи може суд сам отримати дані? Або я зможу якось сам отримати дані про його майновий стан? Як це вплине на тривалість / вартість процесу?



Тепер інші питання.

3.А) У мене чиста, біла ЗП була 1000$. + остання, де я пропрацював лише місяць (не пройшов випробувальний терміні із-за низької англійської), була 3000$. Теж чиста і біла. Такі доходи впливають на рішення суду по списанню боргів? Мене цікавить лише списання боргів, оскільки вже два роки не маю доходу і найближчих пів року не світить. Тому, якщо мені і припишуть реструктуризацію – платити її буде нічим.

3.Б) Після визнання мене банкрутом, мені потрібно буде повідомляти моїх майбутніх бізнес партнерів про моє банкрутство протягом трьох років чи лише під час процедури банкрутства?

3.В) Попереджати про стан банкрутсва я також повинен і закордонних партнерів (раптом довчу англійську і знайду роботу у закордонні компанії)?

3.Г) Чи потрібно сплатити борг по ЄСВ до початку процедури реструктеризації / банкрутства / суду?

3.Д) Strom, тут написав, що при наявності ФОП буде дорожча процедура. А якщо він закритий, теж впливає на вартість?

3.Е) Чи повертаються гроші оплачені АК якщо суд відхилив мою заяву, навіть після повторних подань заяв?

3.Є) Якщо АК в армію призвуть, я можу повернути гроші без судової тяганини?

3.Ж) Наступного АК мені призначать рулеткою, чи я знову зможу свого запропонувати?

3.З) Якщо призначається реструктуризація боргу то АК отримує свій відсоток від суми реструктуризації. Який цей відсоток? Цей відсоток окремо виплачую я чи він входить в суму яка реструктуризується? Якщо я повинен сплатити його окремо, які терміни сплати?

3.И) Що буде, якщо мені відмовлять у списанні боргів, призначать реструктуризацію, а я, із-за відсутності доходів, не зможу виплачувати реструктуризацію?

3.І) Чи можливо оскаржувати рішення суду по визнанню/не визнанню мене банкрутом? Наскільки це дорого і тривало?

3.Ї) Чи будуть вимоги йти в армію щоб оплатити борги?

3.Й) Процедуру можна почати до повного збору документів? Який кінцевий термін збору документів?

3.К) Чи може бути «своїм кредитором» близький родич (мати, сестра)?
Доброго ранку. Підкажіть як Ваша процедура банкротства. Вже розпочали?
 
Доброго ранку. Підкажіть як Ваша процедура банкротства. Вже розпочали?
На скільки мені відомо - розпочав. Але звернувся до інших спеціалістів, тому що я тоді впав і травмував праву руку сильно, потрібен був час щоб рука почала працювати, а людина поспішала розпочати зараз процедуру а цьому році...
 
На скільки мені відомо - розпочав. Але звернувся до інших спеціалістів, тому що я тоді впав і травмував праву руку сильно, потрібен був час щоб рука почала працювати, а людина поспішала розпочати зараз процедуру а цьому році...
Дякую
 
Назад
Угорі Унизу