• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

На чому економимо? Ділимось лайфхаками

Стан
В цій темі не можна розміщувати нові відповіді.

Cosa_Nostra

Форумчанин
Реєстрація
21 Січ 2019
Дописи
829
Реакції
1,377
Бали
2,930
UAH
0.00
Ваш пол
Женский
Cosa_Nostra не надав(-ла) жодної додаткової інформації.
Давно хотіла створити подібну тему.

Людина я немолода, ось-ось 32 стукне, багаж знань накопичився, а вислуховувати мої поради ніхто не хоче хочеться поділитися чимось корисним, особливо з таким контингентом, як на цьому форумі. Нас об"єднує одне - невміння поводитися з грошима і обходитися тим, що є. Раніше, коли у нашій сім"ї грошима ставали називатися копійки на дні слоїчка і м"яті двадцятки, мене охоплювало непереборне бажання Купити. Нову сковорідку, інший крем для обличчя, двохрічний запас прального порошку, парову швабру і електролобзік вкупі з шліфмашинкою. В результаті приходилося позичати у родичів, банку Велика Зелена Помийка, МФО "на життя". Так тривало +- 5 років мого подружнього життя поки я, нарешті, не зробила хоч якісь елементарні висновки.
Категорії, які я хочу обговорити в цій темі:
1. Їжа ????
2. Комунальні?
3. Особиста гігієна, побутова хімія, ліки???
4. Одяг, взуття????
5. Гаджети???
6. Все інше, що збреде в голову???
Приступимо) по ходу діла буду доповнювати, так як боюсь, що описати все відразу мені не вистачить графоманського терпіння.
1. ЇЖА.
Зразу скажу, що економити на їжі - це гріх і від лукавого. Найбільш вдалим рішенням, вважаю покупку двохметрової морозильної камери. В сезон купую смачні помідори, не "сливочки", що беруть порядні газдині для консервації, а ті, що з дзюбчиками із Закарпаття, болгарський перець, дешеві шампінйони, броколі, цвітну капусту, селеру, порей, ріжу це на кавалки, пластерки, розкладаю на бритванку, воно замерзає, тоді пересипаю у пакетики чи контейнери. Також заморожую із свого городу: зелень, кабачки, гарбуз, кукурудзу, стручкову квасолю, молодий горошок і, о, боже - огірки.
Весною, коли ціна на цибулю, моркву, буряк йде вгору чи у випадку,коли ці овочі починають сохнути чи просто "щоб було" наперед із моркви-цибулі роблю звичайну зажарку на олії, розкладаю тоненьким шаром на бритванку, заморожую, потім перекладаю у пакет брикетами чи як вдасться. Буряки відварюю одразу по кілька штук так як варяться вони довго і теж заморожую вареними. В борщ чи на венігрет - ніякої різниці. Економить час.
Також можна заморозити щоб не зіпсулося: молоко, томатну пасту, яблука на шарлотку, ягоди, банани, варену квасолю, сир, масло, дріжджі.

Квашена капутса- маст хев. Всім рекомендую квасити капусту. Квашену капусту також відварюю зразу багато, частину тушу з цибулею, шкварками чи на олії, частину кладу в морозилку на капусняк, який так любить мій чоловік.

Овочеві/грибні котлети. Виявляється, котлети можна робити не тільки із м"ясного фаршу, а й з: квасолі, грибів, чечевиця+рис, соєвого фаршу, вівсяних пластівців і т.д. і т.п. Смачно, ситно, недорого

Вважаю, що краще купити кілограм квасолі і пачку гороху ніж сардельки невідомого походження чи курку з антибіотиками.

Переконана, що краще витратити пів години часу і спекти дома елементарну шарлотку, бісквіт чи тому подібне ніж купувати випічку на якій я сто разів обпікалася - то якась тухла, то якась пластмасова то не смачна. Бонусом до такої випічки, особливо, низької цінової категорії майже завжди йде пальмова олія (не плутати з кокосовою) - єдиний продукт, який ВООЗ не рекомендує вживати взагалі. Ні грама. Нуль грамів пальмової олії в день.

Чай купуємо заварний Майський крупнолистовий. Дійсно добрий недорогий чай.

Майонез якщо не лінь можна робити із аквафаби (рідина, що залишилася від варки квасолі, з консервів горошку, нуту чи квасолі у власному соку) плюс олія, гірчиця, сіль, перець. Експериментувати із сирими яйцями, особливо магазинними не раджу нікому. Рецепти не пишу, вони легко гугляться.

Насіння льону. Багате Омега 3 і 6 жирними кислотами. Надзвичайно корисна і недорога штука. Не треба побиватися за неможливістю купити печінку тріски чи якийсь інший морський делікатес щоб збагатити свій змучений організм корисними речовинами. Мелемо на кавомолці і додаємо у салат чи куди завгодно. Ціна 30 грн/кг. 1 ст л насіння льону+3 ст л води замінюють одне яйце у випічці (додає в"язкості).

Варю супи кожен день. Овочі+крупа+зелень = суп у різних варіація.

Спеції. Із спеціями банальний білий рис перетворюється на зовсім зносну субстанцію, яку можна їсти. Суміш перців, базилік, чабер, тмин, карі, розмарин, орегано, майоран, душиця, коріандр, мускатний горіх і інші збагачують смаками і "удорожчують" бідну страву

2. Комунальні
На комунальних ми не економимо. Дрова заготовлюємо самі. Є своя пила Штіль, є ліс недалеко. Бойлер включаю вечером коли йдемо в душ на 2 години в добу. Зранку вода ще тепла. За газ платить свекруха, так як в її кімнаті газовий конвектор. Мобільний я часто просто не поповнюю, так як нікуди не дзвоню. Це та стаття розходів, за яку ми просто платимо стільки, скільки набігло і все. Виключати на ніч холодильник чи митися раз в тиждень, як робить наша сусідка, я не буду.

3. Ліки, гігієна, хімія
Лікуємося ми в разі потреби: парацетамолом, анальгіном, диклофенаком. Карвалол і активоване вугілля. Перекис водню і йод. Ніби все. Від печії сира морква, від депресії котики і песик. Час від часу мене пробиває на якісь бади, але то всьо до сраки, чесно.
Для посуду зараз маю Фейрі і воно коштує своїх грошей. В погоні за екологічністю і економічністю недавно мила посуд: в таз трохи кальцинованої соди, губку намилюю господарським милом і поїхала. Жирну сковорідку нейтралізувала гірчичним порошком. Коли закінчиться Фейрі, планую і далі так мити.
В тій же погоні за екологічністю для прання одягу в пральній машині: господарське мило натираю на терці, на око кальцинованої соди, трохи лимонної кислоти. Для запаху можна додати ефірної олії каплю-другу.
Вікна можна мити розчином оцту з водою (в пульверизатор) або розчином нашатирного спирту.
Дерев"яна фарбована підлога і лінолеум гарно миється водою з содою і оцтом.
Дезинфікую поверхні самогонкою або оцтом. Оцет спочатку дає різкий запах, але потім вивітрюється і нейтралізує не тільки мікроби, але й неприємний запах, наприклад, у холодильнику.
Інколи із старого одягу (не трусів) роблю ганчірки для прибирання. Зручно невеликий клаптик тканини змочити в хлорці наприклад, протерти поверхню унітазу і викинути у смітник.
З абразивних засобів беру Комет антибактеріальний або та ж кальцинована сода. Комет кращий, сода має більш мильні властивості і залишає білий наліт.

Те, що пробувала в різні періоди більше з цікавості, ніж з нужди:
Замість шампуню: ложку соди гасимо невеликою кількістю кип"ятку, цей розчин наносимо на волосся. Мінус - вимиває фарбу з волосся. Замість бальзаму - підкислена яблучним оцтом вода. Мінус - запах. Замість скрабу - жорстка мочалка. Замість умивалки, маски, скрабу для обличчя - горохова мука+оливкова олія чи якась варіація, варіанти в Гуглі. Багато людей чистять зуби содою, мені не подобається, хоча ефект помітний. Непогано зарекомендував себе зубний порошок, він продається і зараз, куплю коли закінчиться паста.
Волосся фарбую вдома, нігті стрижу й малюю вдома звичайним лаком чи, частіше, ходжу і без лаку. Якось пофік, головне щоб чисті і акуратні.
Так, це схоже трохи на Середньовіччя, але я вважаю, що подібні речі мають право на існування))

4. Одяг
Все просто: секон хенд май лав? спочатку шукаю потрібну річ в секонді, а вже потім у магазі. Крім білизни, колготок звісно.
Навесні я викинула з горища кілограмів 50 свого одягу і ще з десяток сумок, які в мене копилися ще з 9-го класу. Жити стало легше, дихати стало веселіше. І замість того, щоб купувати нову шафу (над чим ми всерйоз задумувалися) я просто викинула нах*р дрантя. Дещо дрантя, дещо ні разу не одягане, дещо завелике, дещо замале, дещо на особливий випадок, дещо "в ліс буде" - але то всьо хлам і суєта суєт. Залишила те, в чому почуваю себе впевнено і зручно, необхідний мінімум. Побачила, як багато грошей пішло на мотлох, чуть не сплакнула. Зараз нічого просто так не скуповую, обдумую наперед що мені реально треба і чи можу я без того обійтися без ущербу для свого его.

5. Гаджети й техніка
Так як я звичайна обивателька, не фотограф і не блогерка, то комп"ютер бу з інтернет магазину, планшет котрий був дешевший, кнопочний телефон років як 7 . Мені вистачає. А, ще навушники забула за 30 грн. Реально добрі навушники, нормальний звук, всім рекомендую, в мережі "Копійочка" білі в целофановому пакетику.
Багато чого купленого продала за безцінь, дещо шкодую, що купила.

Парова швабра - до сраки. Швейна машинка міні - до сраки. Електронна сигарета Ево - до сраки. Електрична пилка Шоль для ніг - до сраки. Сушарка овочів Сатурн - до сраки. Керамічний обігрівач Термоплаза - до сраки. Кавоварка не знайшла свого місця на нашій кухні. Соковижималка кочує то на горище то з горища. Я скорше той сок руками видушу ніж потім то мити і сушити поз-за стакана соку.
Мікрохвильовку викинула й обходжуся без неї. Не з етичних міркувань, а того що перестала гріти і я задумалася - а чи так нам її треба. Виявилося, що можна обходитися прекрасно.
Міксер згорів, заміняю блендером погружним чи стаціонарним. Новий не куплю.

5. Інше.
Я живу в селі тому немає спокуси заглянути в кафе на чашку кави чи піти в кіно. Економія? Економія. Замість привітних касирш супермаркетів у наших магазинах такі продавщиці, що беру все по списку і чимдуж додому. Я не люблю ні погано прикритого хамства ні нав"язування. Економія? Економія.
Й зараз буде гаряче. Я свідомо з молодих літ не хотіла заводити дітей. А відсутність витрат на них стала просто приємним доповненням. Суміші, памперси, садіки, гуртки - це адська пропасть.

П.С. Для тих, хто не знає, МФО я набралась бо програла трохи в покер. Ну а там пролонгація, перекредитація і пішло-поїхало.

Розказуйте, діліться хто як виживає і вигрібає, буде цікаво!
 
Я,транжира :facepalm:
 
О мать моя Настенька, как же я люблю такие темы...
1. Не выживаю, а живу. Не выгребаю, а ловлю попутный ветер.
2. Об экономии не думаю. Экономлю, ибо приходится, но я не запариваюсь на этом. Не ем стейк рибай, а ем обычную свинину. Единственное на чем я точно экономлю - это бытовая химия, ибо без нее спокойно можно жить. Особенно на съемной квартире.
2. До карантина стабильно ходил в кафе - моя слабость и привычка из прошлой жизни. Не объедаться там, а просто посидеть в приятной обстановке, выпить бокал вина или пива под легкую закуску.

Как-то так. Ну тут играет роль тот факт, что до 2014 у меня был совсем другой уровень жизни. И я точно знаю, что хочу как минимум его вернуть, а лучше и повысить.
 
Давно хотіла створити подібну тему.

Людина я немолода, ось-ось 32 стукне, багаж знань накопичився, а вислуховувати мої поради ніхто не хоче хочеться поділитися чимось корисним, особливо з таким контингентом, як на цьому форумі. Нас об"єднує одне - невміння поводитися з грошима і обходитися тим, що є. Раніше, коли у нашій сім"ї грошима ставали називатися копійки на дні слоїчка і м"яті двадцятки, мене охоплювало непереборне бажання Купити. Нову сковорідку, інший крем для обличчя, двохрічний запас прального порошку, парову швабру і електролобзік вкупі з шліфмашинкою. В результаті приходилося позичати у родичів, банку Велика Зелена Помийка, МФО "на життя". Так тривало +- 5 років мого подружнього життя поки я, нарешті, не зробила хоч якісь елементарні висновки.
Категорії, які я хочу обговорити в цій темі:
1. Їжа ????
2. Комунальні?
3. Особиста гігієна, побутова хімія, ліки???
4. Одяг, взуття????
5. Гаджети???
6. Все інше, що збреде в голову???
Приступимо) по ходу діла буду доповнювати, так як боюсь, що описати все відразу мені не вистачить графоманського терпіння.
1. ЇЖА.
Зразу скажу, що економити на їжі - це гріх і від лукавого. Найбільш вдалим рішенням, вважаю покупку двохметрової морозильної камери. В сезон купую смачні помідори, не "сливочки", що беруть порядні газдині для консервації, а ті, що з дзюбчиками із Закарпаття, болгарський перець, дешеві шампінйони, броколі, цвітну капусту, селеру, порей, ріжу це на кавалки, пластерки, розкладаю на бритванку, воно замерзає, тоді пересипаю у пакетики чи контейнери. Також заморожую із свого городу: зелень, кабачки, гарбуз, кукурудзу, стручкову квасолю, молодий горошок і, о, боже - огірки.
Весною, коли ціна на цибулю, моркву, буряк йде вгору чи у випадку,коли ці овочі починають сохнути чи просто "щоб було" наперед із моркви-цибулі роблю звичайну зажарку на олії, розкладаю тоненьким шаром на бритванку, заморожую, потім перекладаю у пакет брикетами чи як вдасться. Буряки відварюю одразу по кілька штук так як варяться вони довго і теж заморожую вареними. В борщ чи на венігрет - ніякої різниці. Економить час.
Також можна заморозити щоб не зіпсулося: молоко, томатну пасту, яблука на шарлотку, ягоди, банани, варену квасолю, сир, масло, дріжджі.

Квашена капутса- маст хев. Всім рекомендую квасити капусту. Квашену капусту також відварюю зразу багато, частину тушу з цибулею, шкварками чи на олії, частину кладу в морозилку на капусняк, який так любить мій чоловік.

Овочеві/грибні котлети. Виявляється, котлети можна робити не тільки із м"ясного фаршу, а й з: квасолі, грибів, чечевиця+рис, соєвого фаршу, вівсяних пластівців і т.д. і т.п. Смачно, ситно, недорого

Вважаю, що краще купити кілограм квасолі і пачку гороху ніж сардельки невідомого походження чи курку з антибіотиками.

Переконана, що краще витратити пів години часу і спекти дома елементарну шарлотку, бісквіт чи тому подібне ніж купувати випічку на якій я сто разів обпікалася - то якась тухла, то якась пластмасова то не смачна. Бонусом до такої випічки, особливо, низької цінової категорії майже завжди йде пальмова олія (не плутати з кокосовою) - єдиний продукт, який ВООЗ не рекомендує вживати взагалі. Ні грама. Нуль грамів пальмової олії в день.

Чай купуємо заварний Майський крупнолистовий. Дійсно добрий недорогий чай.

Майонез якщо не лінь можна робити із аквафаби (рідина, що залишилася від варки квасолі, з консервів горошку, нуту чи квасолі у власному соку) плюс олія, гірчиця, сіль, перець. Експериментувати із сирими яйцями, особливо магазинними не раджу нікому. Рецепти не пишу, вони легко гугляться.

Насіння льону. Багате Омега 3 і 6 жирними кислотами. Надзвичайно корисна і недорога штука. Не треба побиватися за неможливістю купити печінку тріски чи якийсь інший морський делікатес щоб збагатити свій змучений організм корисними речовинами. Мелемо на кавомолці і додаємо у салат чи куди завгодно. Ціна 30 грн/кг. 1 ст л насіння льону+3 ст л води замінюють одне яйце у випічці (додає в"язкості).

Варю супи кожен день. Овочі+крупа+зелень = суп у різних варіація.

Спеції. Із спеціями банальний білий рис перетворюється на зовсім зносну субстанцію, яку можна їсти. Суміш перців, базилік, чабер, тмин, карі, розмарин, орегано, майоран, душиця, коріандр, мускатний горіх і інші збагачують смаками і "удорожчують" бідну страву

2. Комунальні
На комунальних ми не економимо. Дрова заготовлюємо самі. Є своя пила Штіль, є ліс недалеко. Бойлер включаю вечером коли йдемо в душ на 2 години в добу. Зранку вода ще тепла. За газ платить свекруха, так як в її кімнаті газовий конвектор. Мобільний я часто просто не поповнюю, так як нікуди не дзвоню. Це та стаття розходів, за яку ми просто платимо стільки, скільки набігло і все. Виключати на ніч холодильник чи митися раз в тиждень, як робить наша сусідка, я не буду.

3. Ліки, гігієна, хімія
Лікуємося ми в разі потреби: парацетамолом, анальгіном, диклофенаком. Карвалол і активоване вугілля. Перекис водню і йод. Ніби все. Від печії сира морква, від депресії котики і песик. Час від часу мене пробиває на якісь бади, але то всьо до сраки, чесно.
Для посуду зараз маю Фейрі і воно коштує своїх грошей. В погоні за екологічністю і економічністю недавно мила посуд: в таз трохи кальцинованої соди, губку намилюю господарським милом і поїхала. Жирну сковорідку нейтралізувала гірчичним порошком. Коли закінчиться Фейрі, планую і далі так мити.
В тій же погоні за екологічністю для прання одягу в пральній машині: господарське мило натираю на терці, на око кальцинованої соди, трохи лимонної кислоти. Для запаху можна додати ефірної олії каплю-другу.
Вікна можна мити розчином оцту з водою (в пульверизатор) або розчином нашатирного спирту.
Дерев"яна фарбована підлога і лінолеум гарно миється водою з содою і оцтом.
Дезинфікую поверхні самогонкою або оцтом. Оцет спочатку дає різкий запах, але потім вивітрюється і нейтралізує не тільки мікроби, але й неприємний запах, наприклад, у холодильнику.
Інколи із старого одягу (не трусів) роблю ганчірки для прибирання. Зручно невеликий клаптик тканини змочити в хлорці наприклад, протерти поверхню унітазу і викинути у смітник.
З абразивних засобів беру Комет антибактеріальний або та ж кальцинована сода. Комет кращий, сода має більш мильні властивості і залишає білий наліт.

Те, що пробувала в різні періоди більше з цікавості, ніж з нужди:
Замість шампуню: ложку соди гасимо невеликою кількістю кип"ятку, цей розчин наносимо на волосся. Мінус - вимиває фарбу з волосся. Замість бальзаму - підкислена яблучним оцтом вода. Мінус - запах. Замість скрабу - жорстка мочалка. Замість умивалки, маски, скрабу для обличчя - горохова мука+оливкова олія чи якась варіація, варіанти в Гуглі. Багато людей чистять зуби содою, мені не подобається, хоча ефект помітний. Непогано зарекомендував себе зубний порошок, він продається і зараз, куплю коли закінчиться паста.
Волосся фарбую вдома, нігті стрижу й малюю вдома звичайним лаком чи, частіше, ходжу і без лаку. Якось пофік, головне щоб чисті і акуратні.
Так, це схоже трохи на Середньовіччя, але я вважаю, що подібні речі мають право на існування))

4. Одяг
Все просто: секон хенд май лав? спочатку шукаю потрібну річ в секонді, а вже потім у магазі. Крім білизни, колготок звісно.
Навесні я викинула з горища кілограмів 50 свого одягу і ще з десяток сумок, які в мене копилися ще з 9-го класу. Жити стало легше, дихати стало веселіше. І замість того, щоб купувати нову шафу (над чим ми всерйоз задумувалися) я просто викинула нах*р дрантя. Дещо дрантя, дещо ні разу не одягане, дещо завелике, дещо замале, дещо на особливий випадок, дещо "в ліс буде" - але то всьо хлам і суєта суєт. Залишила те, в чому почуваю себе впевнено і зручно, необхідний мінімум. Побачила, як багато грошей пішло на мотлох, чуть не сплакнула. Зараз нічого просто так не скуповую, обдумую наперед що мені реально треба і чи можу я без того обійтися без ущербу для свого его.

5. Гаджети й техніка
Так як я звичайна обивателька, не фотограф і не блогерка, то комп"ютер бу з інтернет магазину, планшет котрий був дешевший, кнопочний телефон років як 7 . Мені вистачає. А, ще навушники забула за 30 грн. Реально добрі навушники, нормальний звук, всім рекомендую, в мережі "Копійочка" білі в целофановому пакетику.
Багато чого купленого продала за безцінь, дещо шкодую, що купила.

Парова швабра - до сраки. Швейна машинка міні - до сраки. Електронна сигарета Ево - до сраки. Електрична пилка Шоль для ніг - до сраки. Сушарка овочів Сатурн - до сраки. Керамічний обігрівач Термоплаза - до сраки. Кавоварка не знайшла свого місця на нашій кухні. Соковижималка кочує то на горище то з горища. Я скорше той сок руками видушу ніж потім то мити і сушити поз-за стакана соку.
Мікрохвильовку викинула й обходжуся без неї. Не з етичних міркувань, а того що перестала гріти і я задумалася - а чи так нам її треба. Виявилося, що можна обходитися прекрасно.
Міксер згорів, заміняю блендером погружним чи стаціонарним. Новий не куплю.

5. Інше.
Я живу в селі тому немає спокуси заглянути в кафе на чашку кави чи піти в кіно. Економія? Економія. Замість привітних касирш супермаркетів у наших магазинах такі продавщиці, що беру все по списку і чимдуж додому. Я не люблю ні погано прикритого хамства ні нав"язування. Економія? Економія.
Й зараз буде гаряче. Я свідомо з молодих літ не хотіла заводити дітей. А відсутність витрат на них стала просто приємним доповненням. Суміші, памперси, садіки, гуртки - це адська пропасть.

П.С. Для тих, хто не знає, МФО я набралась бо програла трохи в покер. Ну а там пролонгація, перекредитація і пішло-поїхало.

Розказуйте, діліться хто як виживає і вигрібає, буде цікаво!
Ну так а в покер то играете ещё?)))
 
Оффтоп
и в тему сразу мужики подтянулись :)
(я, кстати, тоже)
 
Оффтоп
и в тему сразу мужики подтянулись :)
(я, кстати, тоже)
Оффтоп
да ну нах :lol: :bye:

Я вообще у автора хотел спросить катает она в покер ещё или нет, и тут в конце p.s. - ну думаю грех не спросить теперь точно :pardon:
 
О мать моя Настенька, как же я люблю такие темы...
1. Не выживаю, а живу. Не выгребаю, а ловлю попутный ветер.
2. Об экономии не думаю. Экономлю, ибо приходится, но я не запариваюсь на этом. Не ем стейк рибай, а ем обычную свинину. Единственное на чем я точно экономлю - это бытовая химия, ибо без нее спокойно можно жить. Особенно на съемной квартире.
2. До карантина стабильно ходил в кафе - моя слабость и привычка из прошлой жизни. Не объедаться там, а просто посидеть в приятной обстановке, выпить бокал вина или пива под легкую закуску.

Как-то так. Ну тут играет роль тот факт, что до 2014 у меня был совсем другой уровень жизни. И я точно знаю, что хочу как минимум его вернуть, а лучше и повысить.
А почему тебе бытовая химия не нужна?)) Даже на съёмной квартире нужно мыть плиту, чистить сантехнику и проч.
Или ты их раз в неделю меняешь?)
 
а мне 33, считаю себя молодой. и требую советов))))
 
А почему тебе бытовая химия не нужна?)) Даже на съёмной квартире нужно мыть плиту, чистить сантехнику и проч.
Или ты их раз в неделю меняешь?)
жена лайфхачики знает. я как не вникаю. ну плита фольгой застелена - раз в неделю сменил и порядок.
 
А я экономлю на всем, с тех пор как перестала платить мфо и гашу все долги. Ура - скоро финишная пряма.
И мужа своего заставляю экономит, ещё тот транжира.
А вобще, Это чувство когда у тебяместь отложенные деньги. Кайф. Нужно только начать.
Кстати: поставили двухфазный счетчики. Купаемся, стираем, моем посуду только ночью . Так в два раза дешевле.
Перебирала все шкафы. Оказывается , моща возвращается))) и отлично я улажу в студенческие штаны. А ещё если покупать проездные на транспорт , а не оплачивать поразово-дешевле.
МСо на рынке если наперёд (мини оптом брать ) хорошо уступят.
Акции - мое все))) научила себя за последний год обращать на ценникиивнимание.
И накопительные кармы в магазинах , раньше они валялись где-то , а сейчас использую их регулярно, постоянно приятные бонусы.
 
Я вообще у автора хотел спросить катает она в покер ещё или нет, и тут в конце p.s. - ну думаю грех не спросить теперь точно
Так, граю, без фанатизму час від часу мікроліміти і фріроли. Але вже тільки на виграні
 
Давно хотіла створити подібну тему.

Людина я немолода, ось-ось 32 стукне, багаж знань накопичився, а вислуховувати мої поради ніхто не хоче хочеться поділитися чимось корисним, особливо з таким контингентом, як на цьому форумі. Нас об"єднує одне - невміння поводитися з грошима і обходитися тим, що є. Раніше, коли у нашій сім"ї грошима ставали називатися копійки на дні слоїчка і м"яті двадцятки, мене охоплювало непереборне бажання Купити. Нову сковорідку, інший крем для обличчя, двохрічний запас прального порошку, парову швабру і електролобзік вкупі з шліфмашинкою. В результаті приходилося позичати у родичів, банку Велика Зелена Помийка, МФО "на життя". Так тривало +- 5 років мого подружнього життя поки я, нарешті, не зробила хоч якісь елементарні висновки.
Категорії, які я хочу обговорити в цій темі:
1. Їжа ????
2. Комунальні?
3. Особиста гігієна, побутова хімія, ліки???
4. Одяг, взуття????
5. Гаджети???
6. Все інше, що збреде в голову???
Приступимо) по ходу діла буду доповнювати, так як боюсь, що описати все відразу мені не вистачить графоманського терпіння.
1. ЇЖА.
Зразу скажу, що економити на їжі - це гріх і від лукавого. Найбільш вдалим рішенням, вважаю покупку двохметрової морозильної камери. В сезон купую смачні помідори, не "сливочки", що беруть порядні газдині для консервації, а ті, що з дзюбчиками із Закарпаття, болгарський перець, дешеві шампінйони, броколі, цвітну капусту, селеру, порей, ріжу це на кавалки, пластерки, розкладаю на бритванку, воно замерзає, тоді пересипаю у пакетики чи контейнери. Також заморожую із свого городу: зелень, кабачки, гарбуз, кукурудзу, стручкову квасолю, молодий горошок і, о, боже - огірки.
Весною, коли ціна на цибулю, моркву, буряк йде вгору чи у випадку,коли ці овочі починають сохнути чи просто "щоб було" наперед із моркви-цибулі роблю звичайну зажарку на олії, розкладаю тоненьким шаром на бритванку, заморожую, потім перекладаю у пакет брикетами чи як вдасться. Буряки відварюю одразу по кілька штук так як варяться вони довго і теж заморожую вареними. В борщ чи на венігрет - ніякої різниці. Економить час.
Також можна заморозити щоб не зіпсулося: молоко, томатну пасту, яблука на шарлотку, ягоди, банани, варену квасолю, сир, масло, дріжджі.

Квашена капутса- маст хев. Всім рекомендую квасити капусту. Квашену капусту також відварюю зразу багато, частину тушу з цибулею, шкварками чи на олії, частину кладу в морозилку на капусняк, який так любить мій чоловік.

Овочеві/грибні котлети. Виявляється, котлети можна робити не тільки із м"ясного фаршу, а й з: квасолі, грибів, чечевиця+рис, соєвого фаршу, вівсяних пластівців і т.д. і т.п. Смачно, ситно, недорого

Вважаю, що краще купити кілограм квасолі і пачку гороху ніж сардельки невідомого походження чи курку з антибіотиками.

Переконана, що краще витратити пів години часу і спекти дома елементарну шарлотку, бісквіт чи тому подібне ніж купувати випічку на якій я сто разів обпікалася - то якась тухла, то якась пластмасова то не смачна. Бонусом до такої випічки, особливо, низької цінової категорії майже завжди йде пальмова олія (не плутати з кокосовою) - єдиний продукт, який ВООЗ не рекомендує вживати взагалі. Ні грама. Нуль грамів пальмової олії в день.

Чай купуємо заварний Майський крупнолистовий. Дійсно добрий недорогий чай.

Майонез якщо не лінь можна робити із аквафаби (рідина, що залишилася від варки квасолі, з консервів горошку, нуту чи квасолі у власному соку) плюс олія, гірчиця, сіль, перець. Експериментувати із сирими яйцями, особливо магазинними не раджу нікому. Рецепти не пишу, вони легко гугляться.

Насіння льону. Багате Омега 3 і 6 жирними кислотами. Надзвичайно корисна і недорога штука. Не треба побиватися за неможливістю купити печінку тріски чи якийсь інший морський делікатес щоб збагатити свій змучений організм корисними речовинами. Мелемо на кавомолці і додаємо у салат чи куди завгодно. Ціна 30 грн/кг. 1 ст л насіння льону+3 ст л води замінюють одне яйце у випічці (додає в"язкості).

Варю супи кожен день. Овочі+крупа+зелень = суп у різних варіація.

Спеції. Із спеціями банальний білий рис перетворюється на зовсім зносну субстанцію, яку можна їсти. Суміш перців, базилік, чабер, тмин, карі, розмарин, орегано, майоран, душиця, коріандр, мускатний горіх і інші збагачують смаками і "удорожчують" бідну страву

2. Комунальні
На комунальних ми не економимо. Дрова заготовлюємо самі. Є своя пила Штіль, є ліс недалеко. Бойлер включаю вечером коли йдемо в душ на 2 години в добу. Зранку вода ще тепла. За газ платить свекруха, так як в її кімнаті газовий конвектор. Мобільний я часто просто не поповнюю, так як нікуди не дзвоню. Це та стаття розходів, за яку ми просто платимо стільки, скільки набігло і все. Виключати на ніч холодильник чи митися раз в тиждень, як робить наша сусідка, я не буду.

3. Ліки, гігієна, хімія
Лікуємося ми в разі потреби: парацетамолом, анальгіном, диклофенаком. Карвалол і активоване вугілля. Перекис водню і йод. Ніби все. Від печії сира морква, від депресії котики і песик. Час від часу мене пробиває на якісь бади, але то всьо до сраки, чесно.
Для посуду зараз маю Фейрі і воно коштує своїх грошей. В погоні за екологічністю і економічністю недавно мила посуд: в таз трохи кальцинованої соди, губку намилюю господарським милом і поїхала. Жирну сковорідку нейтралізувала гірчичним порошком. Коли закінчиться Фейрі, планую і далі так мити.
В тій же погоні за екологічністю для прання одягу в пральній машині: господарське мило натираю на терці, на око кальцинованої соди, трохи лимонної кислоти. Для запаху можна додати ефірної олії каплю-другу.
Вікна можна мити розчином оцту з водою (в пульверизатор) або розчином нашатирного спирту.
Дерев"яна фарбована підлога і лінолеум гарно миється водою з содою і оцтом.
Дезинфікую поверхні самогонкою або оцтом. Оцет спочатку дає різкий запах, але потім вивітрюється і нейтралізує не тільки мікроби, але й неприємний запах, наприклад, у холодильнику.
Інколи із старого одягу (не трусів) роблю ганчірки для прибирання. Зручно невеликий клаптик тканини змочити в хлорці наприклад, протерти поверхню унітазу і викинути у смітник.
З абразивних засобів беру Комет антибактеріальний або та ж кальцинована сода. Комет кращий, сода має більш мильні властивості і залишає білий наліт.

Те, що пробувала в різні періоди більше з цікавості, ніж з нужди:
Замість шампуню: ложку соди гасимо невеликою кількістю кип"ятку, цей розчин наносимо на волосся. Мінус - вимиває фарбу з волосся. Замість бальзаму - підкислена яблучним оцтом вода. Мінус - запах. Замість скрабу - жорстка мочалка. Замість умивалки, маски, скрабу для обличчя - горохова мука+оливкова олія чи якась варіація, варіанти в Гуглі. Багато людей чистять зуби содою, мені не подобається, хоча ефект помітний. Непогано зарекомендував себе зубний порошок, він продається і зараз, куплю коли закінчиться паста.
Волосся фарбую вдома, нігті стрижу й малюю вдома звичайним лаком чи, частіше, ходжу і без лаку. Якось пофік, головне щоб чисті і акуратні.
Так, це схоже трохи на Середньовіччя, але я вважаю, що подібні речі мають право на існування))

4. Одяг
Все просто: секон хенд май лав? спочатку шукаю потрібну річ в секонді, а вже потім у магазі. Крім білизни, колготок звісно.
Навесні я викинула з горища кілограмів 50 свого одягу і ще з десяток сумок, які в мене копилися ще з 9-го класу. Жити стало легше, дихати стало веселіше. І замість того, щоб купувати нову шафу (над чим ми всерйоз задумувалися) я просто викинула нах*р дрантя. Дещо дрантя, дещо ні разу не одягане, дещо завелике, дещо замале, дещо на особливий випадок, дещо "в ліс буде" - але то всьо хлам і суєта суєт. Залишила те, в чому почуваю себе впевнено і зручно, необхідний мінімум. Побачила, як багато грошей пішло на мотлох, чуть не сплакнула. Зараз нічого просто так не скуповую, обдумую наперед що мені реально треба і чи можу я без того обійтися без ущербу для свого его.

5. Гаджети й техніка
Так як я звичайна обивателька, не фотограф і не блогерка, то комп"ютер бу з інтернет магазину, планшет котрий був дешевший, кнопочний телефон років як 7 . Мені вистачає. А, ще навушники забула за 30 грн. Реально добрі навушники, нормальний звук, всім рекомендую, в мережі "Копійочка" білі в целофановому пакетику.
Багато чого купленого продала за безцінь, дещо шкодую, що купила.

Парова швабра - до сраки. Швейна машинка міні - до сраки. Електронна сигарета Ево - до сраки. Електрична пилка Шоль для ніг - до сраки. Сушарка овочів Сатурн - до сраки. Керамічний обігрівач Термоплаза - до сраки. Кавоварка не знайшла свого місця на нашій кухні. Соковижималка кочує то на горище то з горища. Я скорше той сок руками видушу ніж потім то мити і сушити поз-за стакана соку.
Мікрохвильовку викинула й обходжуся без неї. Не з етичних міркувань, а того що перестала гріти і я задумалася - а чи так нам її треба. Виявилося, що можна обходитися прекрасно.
Міксер згорів, заміняю блендером погружним чи стаціонарним. Новий не куплю.

5. Інше.
Я живу в селі тому немає спокуси заглянути в кафе на чашку кави чи піти в кіно. Економія? Економія. Замість привітних касирш супермаркетів у наших магазинах такі продавщиці, що беру все по списку і чимдуж додому. Я не люблю ні погано прикритого хамства ні нав"язування. Економія? Економія.
Й зараз буде гаряче. Я свідомо з молодих літ не хотіла заводити дітей. А відсутність витрат на них стала просто приємним доповненням. Суміші, памперси, садіки, гуртки - це адська пропасть.

П.С. Для тих, хто не знає, МФО я набралась бо програла трохи в покер. Ну а там пролонгація, перекредитація і пішло-поїхало.

Розказуйте, діліться хто як виживає і вигрібає, буде цікаво!
Так ,я оказывается транжира!!!Ведь у меня двое детей!!!Я никогда не экономию на детях!Я им прививаю то,что может в жизни пригодиться!!Ведь я ж их мама!Они заслуживают на лучшее!! Извините,но это не котенок,которого заводят!!!А и дети у меня планированные,желанные!!!
 
Мы могли бы быть отличной командой :lol:
З мене так собі гравець, якщо чесно. Бо стільки часу "не везти" не може
Так ,я оказывается транжира!!!Ведь у меня двое детей!!!Я никогда не экономию на детях!Я им прививаю то,что может в жизни пригодиться!!Ведь я ж их мама!Они заслуживают на лучшее!! Извините,но это не котенок,которого заводят!!!А и дети у меня планированные,желанные!!!
І до чого ця істерика?
 
Стан
В цій темі не можна розміщувати нові відповіді.
Назад
Угорі Унизу