• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

ПОЗОВНА ЗАЯВА про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню (по ипотечным договорам)

Стан
В цій темі не можна розміщувати нові відповіді.

Качалов

Читач
Реєстрація
14 Січ 2021
Дописи
3
Реакції
3
Бали
848
UAH
0.00
Ваш пол
Мужской
Качалов не надав(-ла) жодної додаткової інформації.
Используя данный документ Вы сами несете ответственность за непредвиденные последствия его использования.
Чтобы не возникло проблем, обращайтесь к юристам форума, а не прибегайте к использованию. сомнительных документов.
Прим. Администрации.



До _______________________районного суду

Адреса:_________________________________



Позивач:

ПІБ_____________________________________

Адреса реєстрації: ________________________

Ідентифікаційний код:_____________________

Листування за адресою:

Тел.:____________________________________

Адреса електронної пошти:________________



Відповідач:


Найменування____________________________

місцезнаходження:________________________

МФО, код за ЄДРПОУ:____________________

Тел.:____________________________________

Адреса електронної пошти:_________________





Третя особа:

ПІБ (найменування)_______________________

Адреса реєстрації: ________________________

Ідентифікаційний код:_____________________

Листування за адресою:

Тел.:____________________________________

Адреса електронної пошти:________________






ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню



Предметом даної позовної заяви є визнання таким, що не підлягає виконанню виконавчого напису №____, вчиненого приватним нотаріусом ___________________________ ____.___.______ р. щодо звернення стягнення на предмет іпотеки: квартиру (транспортний засіб), розташованому за адресою:_______________________, що територіально відноситься до _________________району міста ________________.

Відповідно до частинидванадцятої статті28 Цивільного процесуального кодексу України, позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, … можуть пред’являтися також за місцем його виконання.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Оскільки виконавчі дії щодо звернення стягнення на нерухоме майно провадяться за місцезнаходженням цього майна, позовна заява підсудна ____________ районному суду міста ________.

Отже, ____ ________ року між ПІБ___________ (далі – Позивач) та Найменування юридичної особи__________ (далі – Відповідач) укладено Кредитний договір № _____________________(далі – Кредитний договір), відповідно до якого Відповідачем надано Позивачу кредитні кошти в іноземній валюті на придбання житлової нерухомості в сумі _____________ доларів США , під _____% відсотків річних за користування кредитними коштами, із кінцевим строком повернення до ______________________р.

В забезпечення виконання зобов’язань Позивача за Кредитним договором, __________________між Позивачем та Відповідачем укладено Договір іпотеки, посвідчений приватним нотаріусом ______________________(далі – Договір іпотеки), згідно якого Позивачем передано в іпотеку Відповідачу об’єкт житлової нерухомості: _____________________(далі – Предмет іпотеки).

У ___________ р. Позивач дізнався, що ___________р.. постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. ___________ відкрито виконавче провадження № ______________ щодо виконання виконавчого напису приватного нотаріуса ____________________________________________(далі – Третя особа) № ____ від ____ _________________ р. про звернення стягнення на предмет іпотеки та задоволення вимог Відповідача за Кредитним договором в розмірі _____грн., з яких:

основний борг у розмірі – _____________ дол. США, що дорівнює _________грн.;

відсотки у розмірі ______________ дол. США, що дорівнює ____________ грн.;

пеня у розмірі _______________дол. США, що дорівнює _______________ грн.;

плата за вчинення виконавчого напису нотаріусом в розмірі ___________,00 грн.

Ознайомившись через представника з матеріалами виконавчого провадження № __________________, матеріалами нотаріальної справи щодо вчинення виконавчого напису № _______ від ______________ р., Позивач вважає, що виконавчий напис № _____ від ____________ р. вчинено з грубими порушеннями порядку вчинення виконавчих написів нотаріусами, і, як наслідок, неправомірне провадження щодо виконання вказаного виконавчого напису про звернення стягнення на предмет іпотеки, належний Позивачу на праві власності.

По-перше, відповідно до підпунктів 1.1-1.2 Глави 16 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року
№ 296/5 (далі – Порядок вчинення нотаріальних дій) та статті 87 Закону України «Про нотаріат», для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість, або на правочинах, що передбачають звернення стягнення на майно на підставі виконавчих написів. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, установлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 11 Переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року № 1172 (далі – Перелік документів), для одержання виконавчого напису про стягнення заборгованості за іпотечними договорами, що передбачають право звернення стягнення на предмет іпотеки у разі прострочення платежів за основним зобов’язанням до закінчення строку виконання основного зобов’язання, подаються:

а) оригінал нотаріально посвідченого іпотечного договору;

б) оригінал чи належним чином засвідчена копія договору, що встановлює основне зобов’язання;

в) засвідчена стягувачем копія письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання, що була надіслана боржнику та майновому поручителю (в разі його наявності), з відміткою стягувача про непогашення заборгованості;

г) оригінали розрахункового документа про надання послуг поштового зв’язку та опису вкладення, що підтверджують надіслання боржнику письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання;

ґ) довідка фінансової установи про ненадходження платежу.

Як зазначено у оскаржуваному виконавчому написі, цей напис вчинено відповідно пункту 1, а не пункту 11 Переліку документів, що є порушенням статті 87 Закону України «Про нотаріат» та глави 16 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5.

Відповідно до пункту 1 Переліку документів, на підставі якого вчинявся оскаржуваний виконавчий напис, для одержання виконавчого напису про звернення стягнення на заставлене майно подаються: 1) оригінал нотаріально посвідченого договору (договорів); 2) документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов’язання.

Відповідно до статті 88 Закону України «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями — не більше одного року.

Звертаю увагу суду на те, що при вчиненні виконавчого напису нотаріус, Третя особа, не отримувала від Відповідача та Позивача первинні документи щодо видачі кредиту та здійснення його часткового погашення (платіжні доручення, меморіальні ордери, розписки, чеки тощо), тому у нотаріуса були відсутніми підстави вважати, що розмір заборгованості позивача перед відповідачем, а також суми штрафних санкцій та процентів, зазначені у виконавчому написі, є безспірними. Розрахунок боргу, здійснений Відповідачем щодо наявності грошового зобов’язання позивача по кредиту, процентах річних та пені, не може вважатися документом, який підтверджує безспірність вимог банку до боржника.

Вчиняючи виконавчий напис, нотаріус не врахував та не перевірив факту наявності чи відсутності спору щодо заборгованості, чим порушив вказану норму закону. Розрахунок розміру невиконаних зобов’язань за кредитним договором, суми боргу за тілом кредиту, відсотків за користування кредитом та пені у виконавчому напису зроблено Відповідачем одноособово без урахування думки та позиції Позивача та не відповідає дійсній сумі заборгованості.

Виконавчий напис було вчинено на підставі розрахунку заборгованості, підготовленого працівниками банку, який є відображенням односторонніх арифметичних розрахунків Відповідача і не може бути доказом безспірності грошових вимог Відповідача до Позивача.

Отже, безспірність заборгованості підтверджується документами, передбаченими Переліком документів; нотаріус під час вчинення виконавчого напису не встановлює права та обов’язки учасників правовідносин, а лише перевіряє наявність необхідних документів.

Постановою Пленуму ВСУ від 31 січня 1992 року № 2 «Про судову практику в справах за скаргами на нотаріальні дії або відмову у їх вчинені» у пункті 13 роз’яснено, що відповідно до статей 34, 36, 87, 88 Закону України «Про нотаріат» виконавчий напис може бути вчинено нотаріусом і за умови, що наявність безспірної заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем підтверджується документами, передбаченими спеціальним нормативним актами з цього приводу, і що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у випадках, коли законом встановлено інший строк давності, не минув цей строк.

Основними умовами вчинення нотаріусом виконавчого напису є подання документів, які встановлюють заборгованість боржника перед кредитором, підтверджують безспірність вимоги та подачі вимоги в межах строку позовної давності у три роки та у межах річного строку щодо вимоги про стягнення неустойки.

Ознакою безспірності вимоги є відсутність заперечень боржника щодо заборгованості та її розрахунку, а також відсутності будь-яких суперечностей у поданих документах. На підтвердження безспірності заборгованості нотаріусу мають бути подані документи, що свідчать про визнання боржником вимог кредитора. Тобто, нотаріус повинен упевнитися в розумінні боржником пред’явлених до нього вимог і визнання їх. Документом, що підтверджує такий факт, є отримання боржником вимоги стягувача з підписом боржника про його отримання.

Відповідачем Третій особі надано Розрахунок заборгованості за договором № ________________________________ від ________________р., загальна сума за яким становить _______________ грн. В заяві Відповідача до Третьої особи про вчинення виконавчого напису від ____________ р. також зазначений гривневий еквівалент вимог Відповідача до Позивача у розмірі _________________грн., а у виконавчому написі станом на дану дату зазначено заборгованість Позивача у розмірі ______________ грн., що не відповідає заборгованості розрахованої банком.

Окрім того, звертаю увагу суду на той факт, що на досудовій вимозі від _________________р. про погашення заборгованості за кредитним договором № ________________________________ від __________________ р., копію якої додано Відповідачем до заяви про вчинення виконавчого напису, не зазначено, ким саме підписано зазначену вимогу. Тобто встановити достовірно, що саме представник Відповідача підписав та направив вказану досудову вимогу неможливо.

Отже, на підставі документів, наданих Відповідачем Третій особі із заявою про вчинення виконавчого напису, не можна встановити безспірність вимог Відповідача до Позивача, а отже виконавчий напис вчинено з порушенням закону.

По-друге,
відповідно до статті 88 Закону України «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями — не більше одного року.

Відповідно до пункту ___ Кредитного договору, Банк має право вимагати від позичальника дострокового виконання зобов’язань щодо повернення кредиту, сплати нарахованих відсотків та інших платежів, передбачених цим договором, можливих штрафних санкцій, якщо Позичальник не вніс черговий платіж у термін, визначений пункт ____ Кредитного договору.

Відповідно до пунктів ____ Кредитного договору, Позичальник вносить чергові платежі по Кредиту щомісячно до 10 (десятого) числа поточного місяця в розмірі __________ доларів США починаючи з грудня місяці _____________ року.

Як видно з розрахунку заборгованості, наданому Відповідачем до заяви про вчинення виконавчого напису, починаючи з ____________ року мінімальний платіж по Кредиту Позивачем сплачувався не в повному обсязі, а, отже, саме з ___________ року у Відповідача виникло право достроково стягнути всю заборгованість за Кредитним договором.

Із заявою про вчинення виконавчого напису на Договорі іпотеки Відповідач звернувся лише ______________ р., тобто після спливу трирічного строку із дня виникнення права вимоги.

Відповідно до пункту 3.1 Порядку вчинення нотаріальних дій, нотаріус вчиняє виконавчі написи за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років.

Отже, вважаю виконавчий напис вчинено із грубим порушенням Порядку вчинення нотаріальних дій, і Відповідачем пропущено строк, протягом якого Відповідач міг звернутися із заявою про вчинення оскаржуваного виконавчого напису.

По-третє, відповідно до статті 47 Конституції України, ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Відповідно до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) нерухоме житлове майно, яке вважається предметом застави згідно із статтею 4 Закону України «Про заставу» та/або предметом іпотеки згідно із статтею 5 Закону України «Про іпотеку», якщо таке майно виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами — резидентами України в іноземній валюті, та за умови, що таке нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя або є об’єктом незавершеного будівництва нерухомого житлового майна, яке перебуває в іпотеці, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності не знаходиться інше нерухоме житлове майно.

Відповідно до пункту 1.3 Порядку вчинення нотаріальних дій, нотаріуси відмовляють у вчиненні виконавчого напису у випадках, коли витребовується майно, звернення стягнення на яке забороняється законодавством України або здійснюється виключно на підставі рішення суду.

Як зазначалося, позбавлення житла може відбуватися лише за рішенням суду, а отже при вчиненні виконавчого напису Третьою особою проігноровано вимоги Конституції України, та не перевірено, чи розповсюджується на відносини між Позивачем та Відповідачем дія Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» стосовно мораторію на звернення стягнення на предмет іпотеки за Договором іпотеки.

Враховуючи все вищевикладене, Позивач вважає, що є достатні правові підстави вважати виконавчий напис № ___________, вчинений приватним нотаріусом _____________________________________ від __________________ р. щодо звернення стягнення на предмет іпотеки:__________________________________________________, вчиненим з порушенням вимог законодавства та таким, що не підлягає виконанню.

Керуючись Конституцією України, статтями 3, 15, 16, Цивільного кодексу України; ст. 87, 88 Закону України «Про нотаріат», Главою 16 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, Переліком документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, Законом України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», статтями28, 175, 184, 187 Цивільного процесуального кодексу України, —

ПРОШУ СУД:

Прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі;

Визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис № _____, вчинений приватним нотаріусом ________________________________________________від ______________ р. щодо звернення стягнення на предмет іпотеки:__________________________________________________________.

Стягнути з Найменування ___________ на користь ПІБ____________ (ІПН ___________________, зареєстрований за адресою:________________) сплачений судовий збір в розмірі _____________ грн.



Додатки:


Оригінал квитанції про сплату судового збору __арк.;

Копія паспорту ПІБ____________ акр.;

Копія ідентифікаційного коду __арк.;

Копія постанови про відкриття виконавчого провадження № _________ від ________ р. __арк.;

Копія виконавчого напису № ____ від _____________ р. ___арк.;

Копія Кредитного договору № ____________________від _____________р. __арк.;

Копія Договору іпотеки від _________________р. __арк.;

Копія заяви про вчинення виконавчого напису від _________________ р. __арк.;

Копія досудової вимоги від ____________________ р. __арк.;

Копія розрахунку заборгованості за кредитним договором № _______________ від _______________ р. __арк.;

Копія довіреності представника Позивача __арк.;

Копії позовної заяви та доданих до неї документів для Відповідача та Третьої особи ___арк.;

Попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку з розглядом справи __арк.



Дата Підпис ПІБ
 
Особенно мне нравится: "Отже, між мною і бла-бла-бла, укладено кредитний договір номер такой то". Короче, признай сам наличие договора))))))
Да и еще про ипотеку и нотариально заверенныйдоговор))))))))
 
Согласен с мнением администрации :
Используя данный документ Вы сами несете ответственность за непредвиденные последствия его использования.
Чтобы не возникло проблем, обращайтесь к юристам форума, а не прибегайте к использованию. сомнительных документов.

Прим. Администрации.
Прекрасно. Потомки Вам "спасибо" скажут
КАЧАЛОВ шахтер-пенсионер а не юрист, но тема очень интересная.......
Тоже интересный текст .прошу высказаться спецам :

Повернення виконаного за недійсним правочином



Відповідно до ст.1212 ЦК особа, яка набула майно або зберегла його в себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов’язана повернути майно й тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Положення цієї глави застосовуються також до вимог про:

1) повернення виконаного за недійсним правочином;

2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння;

3) повернення виконаного однією із сторін у зобов’язанні;

4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.

Щодо питання про те, за рахунок яких коштів має відшкодовуватись спірна сума

Відповідно до ст.28 закону «Про виконавче провадження» (чинного на час вчинення спірних виконавчих дій) у разі невиконання боржником рішення майнового характеру у строк, установлений ч.2 ст.25 цього закону для самостійного його виконання, постановою державного виконавця з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10% суми, що підлягає стягненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом. У разі невиконання боржником у той самий строк рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника — фізичної особи і 80 — із боржника — юридичної особи. У зазначених розмірах виконавчий збір стягується з боржника також у разі повернення виконавчого документа без виконання за письмовою заявою стягувача та в разі самостійного виконання боржником рішення після початку його примусового



Стаття 517 ЦК говорить про обов’язок старого кредитора передати новому документи, що підтверджують права вимоги, а також важливу інформацію для його реалізації.

Іншими словами, поряд з договором про передачу прав вимоги (цесії або факторингу) старий кредитор передає новому також документи, що підтверджують наявність самого права — як підстави виникнення, так і ходу виконання самого зобов’язання. Наприклад, кредитний договір, платіжні документи про перерахування кредиту і його часткового погашення боржником.

Наявність у нового кредитора тільки договору про передачу прав вимоги є недостатнім доказом для підтвердження факту наявності вимоги до боржника. Такий договір підтверджує лише факт виникнення зобов’язання щодо заміни кредитора. Для того щоб указане зобов’язання було виконано, новому

кредитору необхідно здійснити оплату вартості вимоги, а старому — передати документи, що підтверджують наявність самого права. Тоді документами, що підтверджують факт отримання новим кредитором прав вимоги, будуть платіжне доручення про оплату вартості боргу та акт приймання-передачі документів, що підтверджують права вимоги.

Наявність у нового кредитора повного комплекту оригіналів документів, що підтверджують право вимоги, а також факту виконання зобов’язання за договором цесії або факторингу свідчить про те, що ця особа зараз є власником прав вимоги до боржника. В іншому випадку має місце недобросовісна поведінка старого або нового кредитора, яка носить уявний чи удаваний характер.

Нерідко старий кредитор, наче й не було нічого, продовжує реалізовувати свої повноваження в судовому процесі, попри те, що його матеріальні права вже давно передані новому та сміливо «гуляють по планеті».
 
Останнє редагування:
Качалов, вы хоть чуток фильтруйте мусор, который сюда тащите.
Сейчас все побегут сносить надпись по ипотеке, а потом будут ловить шахтера-пенсионера
 
Используя данный документ Вы сами несете ответственность за непредвиденные последствия его использования.
Чтобы не возникло проблем, обращайтесь к юристам форума, а не прибегайте к использованию. сомнительных документов.
Прим. Администрации.



До _______________________районного суду

Адреса:_________________________________



Позивач:

ПІБ_____________________________________

Адреса реєстрації: ________________________

Ідентифікаційний код:_____________________

Листування за адресою:

Тел.:____________________________________

Адреса електронної пошти:________________



Відповідач:


Найменування____________________________

місцезнаходження:________________________

МФО, код за ЄДРПОУ:____________________

Тел.:____________________________________

Адреса електронної пошти:_________________





Третя особа:

ПІБ (найменування)_______________________

Адреса реєстрації: ________________________

Ідентифікаційний код:_____________________

Листування за адресою:

Тел.:____________________________________

Адреса електронної пошти:________________






ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню



Предметом даної позовної заяви є визнання таким, що не підлягає виконанню виконавчого напису №____, вчиненого приватним нотаріусом ___________________________ ____.___.______ р. щодо звернення стягнення на предмет іпотеки: квартиру (транспортний засіб), розташованому за адресою:_______________________, що територіально відноситься до _________________району міста ________________.

Відповідно до частинидванадцятої статті28 Цивільного процесуального кодексу України, позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, … можуть пред’являтися також за місцем його виконання.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Оскільки виконавчі дії щодо звернення стягнення на нерухоме майно провадяться за місцезнаходженням цього майна, позовна заява підсудна ____________ районному суду міста ________.

Отже, ____ ________ року між ПІБ___________ (далі – Позивач) та Найменування юридичної особи__________ (далі – Відповідач) укладено Кредитний договір № _____________________(далі – Кредитний договір), відповідно до якого Відповідачем надано Позивачу кредитні кошти в іноземній валюті на придбання житлової нерухомості в сумі _____________ доларів США , під _____% відсотків річних за користування кредитними коштами, із кінцевим строком повернення до ______________________р.

В забезпечення виконання зобов’язань Позивача за Кредитним договором, __________________між Позивачем та Відповідачем укладено Договір іпотеки, посвідчений приватним нотаріусом ______________________(далі – Договір іпотеки), згідно якого Позивачем передано в іпотеку Відповідачу об’єкт житлової нерухомості: _____________________(далі – Предмет іпотеки).

У ___________ р. Позивач дізнався, що ___________р.. постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. ___________ відкрито виконавче провадження № ______________ щодо виконання виконавчого напису приватного нотаріуса ____________________________________________(далі – Третя особа) № ____ від ____ _________________ р. про звернення стягнення на предмет іпотеки та задоволення вимог Відповідача за Кредитним договором в розмірі _____грн., з яких:

основний борг у розмірі – _____________ дол. США, що дорівнює _________грн.;

відсотки у розмірі ______________ дол. США, що дорівнює ____________ грн.;

пеня у розмірі _______________дол. США, що дорівнює _______________ грн.;

плата за вчинення виконавчого напису нотаріусом в розмірі ___________,00 грн.

Ознайомившись через представника з матеріалами виконавчого провадження № __________________, матеріалами нотаріальної справи щодо вчинення виконавчого напису № _______ від ______________ р., Позивач вважає, що виконавчий напис № _____ від ____________ р. вчинено з грубими порушеннями порядку вчинення виконавчих написів нотаріусами, і, як наслідок, неправомірне провадження щодо виконання вказаного виконавчого напису про звернення стягнення на предмет іпотеки, належний Позивачу на праві власності.

По-перше, відповідно до підпунктів 1.1-1.2 Глави 16 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року
№ 296/5 (далі – Порядок вчинення нотаріальних дій) та статті 87 Закону України «Про нотаріат», для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість, або на правочинах, що передбачають звернення стягнення на майно на підставі виконавчих написів. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, установлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 11 Переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року № 1172 (далі – Перелік документів), для одержання виконавчого напису про стягнення заборгованості за іпотечними договорами, що передбачають право звернення стягнення на предмет іпотеки у разі прострочення платежів за основним зобов’язанням до закінчення строку виконання основного зобов’язання, подаються:

а) оригінал нотаріально посвідченого іпотечного договору;

б) оригінал чи належним чином засвідчена копія договору, що встановлює основне зобов’язання;

в) засвідчена стягувачем копія письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання, що була надіслана боржнику та майновому поручителю (в разі його наявності), з відміткою стягувача про непогашення заборгованості;

г) оригінали розрахункового документа про надання послуг поштового зв’язку та опису вкладення, що підтверджують надіслання боржнику письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання;

ґ) довідка фінансової установи про ненадходження платежу.

Як зазначено у оскаржуваному виконавчому написі, цей напис вчинено відповідно пункту 1, а не пункту 11 Переліку документів, що є порушенням статті 87 Закону України «Про нотаріат» та глави 16 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5.

Відповідно до пункту 1 Переліку документів, на підставі якого вчинявся оскаржуваний виконавчий напис, для одержання виконавчого напису про звернення стягнення на заставлене майно подаються: 1) оригінал нотаріально посвідченого договору (договорів); 2) документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов’язання.

Відповідно до статті 88 Закону України «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями — не більше одного року.

Звертаю увагу суду на те, що при вчиненні виконавчого напису нотаріус, Третя особа, не отримувала від Відповідача та Позивача первинні документи щодо видачі кредиту та здійснення його часткового погашення (платіжні доручення, меморіальні ордери, розписки, чеки тощо), тому у нотаріуса були відсутніми підстави вважати, що розмір заборгованості позивача перед відповідачем, а також суми штрафних санкцій та процентів, зазначені у виконавчому написі, є безспірними. Розрахунок боргу, здійснений Відповідачем щодо наявності грошового зобов’язання позивача по кредиту, процентах річних та пені, не може вважатися документом, який підтверджує безспірність вимог банку до боржника.

Вчиняючи виконавчий напис, нотаріус не врахував та не перевірив факту наявності чи відсутності спору щодо заборгованості, чим порушив вказану норму закону. Розрахунок розміру невиконаних зобов’язань за кредитним договором, суми боргу за тілом кредиту, відсотків за користування кредитом та пені у виконавчому напису зроблено Відповідачем одноособово без урахування думки та позиції Позивача та не відповідає дійсній сумі заборгованості.

Виконавчий напис було вчинено на підставі розрахунку заборгованості, підготовленого працівниками банку, який є відображенням односторонніх арифметичних розрахунків Відповідача і не може бути доказом безспірності грошових вимог Відповідача до Позивача.

Отже, безспірність заборгованості підтверджується документами, передбаченими Переліком документів; нотаріус під час вчинення виконавчого напису не встановлює права та обов’язки учасників правовідносин, а лише перевіряє наявність необхідних документів.

Постановою Пленуму ВСУ від 31 січня 1992 року № 2 «Про судову практику в справах за скаргами на нотаріальні дії або відмову у їх вчинені» у пункті 13 роз’яснено, що відповідно до статей 34, 36, 87, 88 Закону України «Про нотаріат» виконавчий напис може бути вчинено нотаріусом і за умови, що наявність безспірної заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем підтверджується документами, передбаченими спеціальним нормативним актами з цього приводу, і що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у випадках, коли законом встановлено інший строк давності, не минув цей строк.

Основними умовами вчинення нотаріусом виконавчого напису є подання документів, які встановлюють заборгованість боржника перед кредитором, підтверджують безспірність вимоги та подачі вимоги в межах строку позовної давності у три роки та у межах річного строку щодо вимоги про стягнення неустойки.

Ознакою безспірності вимоги є відсутність заперечень боржника щодо заборгованості та її розрахунку, а також відсутності будь-яких суперечностей у поданих документах. На підтвердження безспірності заборгованості нотаріусу мають бути подані документи, що свідчать про визнання боржником вимог кредитора. Тобто, нотаріус повинен упевнитися в розумінні боржником пред’явлених до нього вимог і визнання їх. Документом, що підтверджує такий факт, є отримання боржником вимоги стягувача з підписом боржника про його отримання.

Відповідачем Третій особі надано Розрахунок заборгованості за договором № ________________________________ від ________________р., загальна сума за яким становить _______________ грн. В заяві Відповідача до Третьої особи про вчинення виконавчого напису від ____________ р. також зазначений гривневий еквівалент вимог Відповідача до Позивача у розмірі _________________грн., а у виконавчому написі станом на дану дату зазначено заборгованість Позивача у розмірі ______________ грн., що не відповідає заборгованості розрахованої банком.

Окрім того, звертаю увагу суду на той факт, що на досудовій вимозі від _________________р. про погашення заборгованості за кредитним договором № ________________________________ від __________________ р., копію якої додано Відповідачем до заяви про вчинення виконавчого напису, не зазначено, ким саме підписано зазначену вимогу. Тобто встановити достовірно, що саме представник Відповідача підписав та направив вказану досудову вимогу неможливо.

Отже, на підставі документів, наданих Відповідачем Третій особі із заявою про вчинення виконавчого напису, не можна встановити безспірність вимог Відповідача до Позивача, а отже виконавчий напис вчинено з порушенням закону.

По-друге,
відповідно до статті 88 Закону України «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями — не більше одного року.

Відповідно до пункту ___ Кредитного договору, Банк має право вимагати від позичальника дострокового виконання зобов’язань щодо повернення кредиту, сплати нарахованих відсотків та інших платежів, передбачених цим договором, можливих штрафних санкцій, якщо Позичальник не вніс черговий платіж у термін, визначений пункт ____ Кредитного договору.

Відповідно до пунктів ____ Кредитного договору, Позичальник вносить чергові платежі по Кредиту щомісячно до 10 (десятого) числа поточного місяця в розмірі __________ доларів США починаючи з грудня місяці _____________ року.

Як видно з розрахунку заборгованості, наданому Відповідачем до заяви про вчинення виконавчого напису, починаючи з ____________ року мінімальний платіж по Кредиту Позивачем сплачувався не в повному обсязі, а, отже, саме з ___________ року у Відповідача виникло право достроково стягнути всю заборгованість за Кредитним договором.

Із заявою про вчинення виконавчого напису на Договорі іпотеки Відповідач звернувся лише ______________ р., тобто після спливу трирічного строку із дня виникнення права вимоги.

Відповідно до пункту 3.1 Порядку вчинення нотаріальних дій, нотаріус вчиняє виконавчі написи за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років.

Отже, вважаю виконавчий напис вчинено із грубим порушенням Порядку вчинення нотаріальних дій, і Відповідачем пропущено строк, протягом якого Відповідач міг звернутися із заявою про вчинення оскаржуваного виконавчого напису.

По-третє, відповідно до статті 47 Конституції України, ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Відповідно до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) нерухоме житлове майно, яке вважається предметом застави згідно із статтею 4 Закону України «Про заставу» та/або предметом іпотеки згідно із статтею 5 Закону України «Про іпотеку», якщо таке майно виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами — резидентами України в іноземній валюті, та за умови, що таке нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя або є об’єктом незавершеного будівництва нерухомого житлового майна, яке перебуває в іпотеці, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності не знаходиться інше нерухоме житлове майно.

Відповідно до пункту 1.3 Порядку вчинення нотаріальних дій, нотаріуси відмовляють у вчиненні виконавчого напису у випадках, коли витребовується майно, звернення стягнення на яке забороняється законодавством України або здійснюється виключно на підставі рішення суду.

Як зазначалося, позбавлення житла може відбуватися лише за рішенням суду, а отже при вчиненні виконавчого напису Третьою особою проігноровано вимоги Конституції України, та не перевірено, чи розповсюджується на відносини між Позивачем та Відповідачем дія Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» стосовно мораторію на звернення стягнення на предмет іпотеки за Договором іпотеки.

Враховуючи все вищевикладене, Позивач вважає, що є достатні правові підстави вважати виконавчий напис № ___________, вчинений приватним нотаріусом _____________________________________ від __________________ р. щодо звернення стягнення на предмет іпотеки:__________________________________________________, вчиненим з порушенням вимог законодавства та таким, що не підлягає виконанню.

Керуючись Конституцією України, статтями 3, 15, 16, Цивільного кодексу України; ст. 87, 88 Закону України «Про нотаріат», Главою 16 Розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, Переліком документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, Законом України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», статтями28, 175, 184, 187 Цивільного процесуального кодексу України, —

ПРОШУ СУД:

Прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі;

Визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис № _____, вчинений приватним нотаріусом ________________________________________________від ______________ р. щодо звернення стягнення на предмет іпотеки:__________________________________________________________.

Стягнути з Найменування ___________ на користь ПІБ____________ (ІПН ___________________, зареєстрований за адресою:________________) сплачений судовий збір в розмірі _____________ грн.



Додатки:


Оригінал квитанції про сплату судового збору __арк.;

Копія паспорту ПІБ____________ акр.;

Копія ідентифікаційного коду __арк.;

Копія постанови про відкриття виконавчого провадження № _________ від ________ р. __арк.;

Копія виконавчого напису № ____ від _____________ р. ___арк.;

Копія Кредитного договору № ____________________від _____________р. __арк.;

Копія Договору іпотеки від _________________р. __арк.;

Копія заяви про вчинення виконавчого напису від _________________ р. __арк.;

Копія досудової вимоги від ____________________ р. __арк.;

Копія розрахунку заборгованості за кредитним договором № _______________ від _______________ р. __арк.;

Копія довіреності представника Позивача __арк.;

Копії позовної заяви та доданих до неї документів для Відповідача та Третьої особи ___арк.;

Попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку з розглядом справи __арк.



Дата Підпис ПІБ


Добавьте в Заголовок Темы

По Ипотечным Договорам

Завереных у нотариуса

А то люди будут зря время тратить

и может некоторые (а таких везде очень много) Еще и надумаются Вот Это в суд отнести по МФО.
Добавьте в Заголовок Темы

По Ипотечным Договорам

Завереных у нотариуса

А то люди будут зря время тратить

и может некоторые (а таких везде очень много) Еще и надумаются Вот Это в суд отнести по МФО.

Думаю эту Тему либо нужно редактировать

Либо закрыть

Она только путает людей
Прекрасно. Потомки Вам "спасибо" скажут

Может------
Тему либо нужно редактировать

Либо закрыть

Она только путает людей
 
Останнє редагування:
Стан
В цій темі не можна розміщувати нові відповіді.
Назад
Угорі Унизу