• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

Пришло письмо с А-Банк что подают в суд

Chernysh23

Форумчанин
Реєстрація
4 Чер 2021
Дописи
88
Реакції
22
Бали
853
UAH
0.00
Ваш пол
Мужской
Chernysh23 не надав(-ла) жодної додаткової інформації.
Пришло письмо с А-Банк. Мол подготовили ваше дело к передачи в суд.Дают время до 26 ноября уплатить.То будет принудительное изыскание. Что посоветуете делать? Естественно денег платить нет.
 
Ось і відповідь ?))
Термін прострочки який?
Месяцев 8 не платил.В письме указано что в случае не оплаты,все судовые расходы я буду должен оплатить.Там больше 10000 гр. Так ли это на самом деле?
Ось і відповідь ?))
Термін прострочки який?
 

Вкладення

  • IMG_20211123_181111.jpg
    IMG_20211123_181111.jpg
    103.6 Кб · Перегляди: 107
Месяцев 8 не платил.В письме указано что в случае не оплаты,все судовые расходы я буду должен оплатить.Там больше 10000 гр. Так ли это на самом деле?
Если забьёте на суд, да, все расходы лягут на Вас.
 
Останнє редагування:
Пришло письмо с А-Банк. Мол подготовили ваше дело к передачи в суд.Дают время до 26 ноября уплатить.То будет принудительное изыскание. Что посоветуете делать? Естественно денег платить нет.
Моніторте себе в реєстрах і ні в якому разі не пускайте на самотік.
 
Пришло письмо с А-Банк. Мол подготовили ваше дело к передачи в суд.Дают время до 26 ноября уплатить.То будет принудительное изыскание. Что посоветуете делать? Естественно денег платить нет.
эта писулька ни о чем!выкиньте
 
Пришло письмо с А-Банк. Мол подготовили ваше дело к передачи в суд.Дают время до 26 ноября уплатить.То будет принудительное изыскание. Что посоветуете делать? Естественно денег платить нет.
На меня подали в суд, пока в процессе
 
Chernysh23, подготовили, значит пусть подают. Подадут, значит с помощью юриста отобьетесь в суде. Алгоритм прост)
 
Пришло письмо с А-Банк. Мол подготовили ваше дело к передачи в суд.Дают время до 26 ноября уплатить.То будет принудительное изыскание. Что посоветуете делать? Естественно денег платить нет.
Мне такое приходило насчёт кредитки в 2600 грн. больше года назад точно. Пока суда не было
 
Рішення по справі про стягнення боргу, позивачем якої є А-БАНК. Скиньте їм у відповідь на їхні папірці))

Справа № 291/801/21

M34FeeoB.png


Ружинський районний суд Житомирської області​
Р І Ш Е Н Н Я

(ЗАОЧНЕ)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



04 листопада 2021 року
Ружинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Митюк О.В.,
за участю секретаря Кащук Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом
Акціонерного товариства «Акцент - Банк», представник позивача -Шкапенко Олександр Віталійович до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості за кредитним договором,-​
ВСТАНОВИВ :
У червні 2021 року позивач АТ "АКЦЕНТ-БАНК" звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором б/н від 18.10.2018 року у розмірі 31210,19 грн. та судових витрат у розмірі 2270,00 грн.

В обгрунтування позовних вимог зазначає, що 18.10.2018 року ОСОБА_1 приєднався до Умов та Правил надання банківських послуг в "А-Банк" з метою укладання кредитного договору б/н та отримання кредитної картки. Відповідачу надано кредит у вигляді встановлення кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою процентів за користування кредитом у розмірі 46,80 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом.

Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана ним анкета-заява про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг у "А-Банк" разом з Умовами та правилами і Тарифами, які викладені на банківському сайті, складає між ним та банком кредитний договір, що підтверджується його підписом у заяві.

АТ "А-Банк" свої зобов"язання за Договором та Угодою виконав в повному обсязі, а саме - надав відповідачу кредит (встановив кредитний ліміт) у розмірі, відповідно до умов Договору.

Відповідач не надав своєчасно банку грошові кошти для погашення заборгованості за кредитом, відсотками та іншими витратами відповідно до умов Договору, у зв"язку з чим станом на 07.04.2021 має заборгованість в розмірі 31210,19 грн., з них: 25265,45 грн. - заборгованість за кредитом та 5944,74 грн. - заборгованість по відсоткам.

У судове засідання представник позивача не з"явився, надав суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, проти винесення заочного рішення по справі не заперечує.

Відповідач у судове засідання не з"явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, з поясненнями чи запереченнями щодо позовних вимог до суду не звертався, тому суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Відзив на позов до суду не подав.

Зважаючи на вищевикладене, суд 04.11.2021 року прийняв ухвалу про заочний розгляд справи.

З викладених обставин суд вирішує справу у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ст.279 ЦПК України, з повідомленням сторін, за наявними у справі матеріалами.

Згідно ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно п. 1.1. статуту АТ «АКЦЕНТ-БАНК» рішенням загальних зборів акціонерів від 25 квітня 2018 року змінено тип банку на приватне та його найменування на акціонерне товариство «АКЦЕНТ-БАНК». Банк став правонаступником всіх прав та зобов`язань публічного акціонерного товариства «АКЦЕНТ-БАНК».

З оглянутої судом анкети-заяви ОСОБА_1 про приєднання до умов і правил надання банківських послуг в А-Банку вбачається, що відповідач виявив бажання отримати банківські послуги без зазначення їх виду. У заяві відсутні відомості про оформлення банківських карток, бажаного кредитного ліміту. Аналогічно відсутні у заяві дані про отримання та ознайомлення ОСОБА_1 із пам`яткою клієнта з тарифами і основними умовами обслуговування та кредитування (а.с.7).

До кредитного договору банк додав Витяг з Умов та правил надання банківських послуг у АТ "Акцент-Банк" та Витяг з Тарифів користування кредитною карткою "Універсальна", у редакції, що діяла на момент підписання заяви (а.с.8-12).

Суд вважає, що доданий витяг з Тарифів користування кредитною карткою «Універсальна», який є невід`ємною частиною кредитного договору, не можна вважати складовою кредитного договору, так як невідомо, які саме кредитні картки діяли на момент укладення кредитного договору з відповідачем, які він отримав, відповідно невідомо які саме тарифи банку діяли на той час.​

Доказів про те, що 18.10.2018 року АТ «Акцент-Банк» надав кредитні кошти відповідачу нічим не підтверджується, відсутній сам кредитних договір, в якому була зазначена вказана сума, розрахунки, умови нарахування процентів, комісії та штрафних санкцій.

З наданого розрахунку заборгованості, за договором № SAMABWFC000001766117 від 18.10.2018р. яким позивач обґрунтовує свої вимоги вбачається, що станом на 07.04.2021 року за договором б/н від 18.10.2018 року є заборгованістьу розмірі 31210,19 грн., з них: 25265,45 грн. - заборгованість за кредитом та 5944,74 грн. - заборгованість по відсоткам. Однак, цього договору суду позивачем не надано.

Відповідно до ст.ст.202,207 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори). Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

У статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч. 1ст. 626 ЦК України).

В силу ч. 1ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно ст.638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Як передбачено ч. 1 ст. 633 ЦК України, публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).

Із положень ч. 1 ст.634 ЦК України слідує, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, є фінансовою послугою (п. 6 ч. 1ст. 4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12 липня 2001 року (далі - Закон)).

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону фінансові послуги надаються суб`єктами господарювання на підставі договору. Договір, якщо інше не перед бачено законом, повинен містити: 1) назву документа; 2) назву, адресу та реквізити суб`єкта господарювання; 3) прізвище, ім`я і по батькові фізичної особи, яка отримує фінансові послуги, та її адресу; 4) найменування, місцезнаходження юридичної особи; 5) найменування фінансової операції; 6) розмір фінансового активу, зазначений у грошовому виразі, строки його внесення та умови взаєморозрахунків; 7) строк дії договору; 8) порядок зміни і припинення дії договору; 9) права та обов`язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору; 9-1) підтвердження, що інформація, зазначена в частині другій статті 12 цього Закону, надана клієнту; 10) інші умови за згодою сторін; 11) підписи сторін.

Згідно із частиною першої статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України ).

Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України ).

В силу ч. 1 ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За змістом статті 634 цього Кодексу договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Згідно ст. ст. 12, 13, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, суд сприяє всебічному і повному з`ясуванню обставин справи дотримуючись принципів диспозитивності та змагальності сторін. Суд розглядає справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи і це не є обов`язком суду.

Відповідно до статті 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Обґрунтування наявності обставин повинні здійснюватися за допомогою належних, допустимих і достовірних доказів, а не припущень, що й буде відповідати встановленому статтею 6 Конвенції прозахист правлюдини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року принципу справедливості розгляду справи судом.

АТ «Акцент-Банк» обґрунтувало свої вимоги письмовими доказами: анкетою-заявою про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг в А-Банку; витягом із Умов та правил надання банківських послуг у АТ «Акцент-Банк», розміщених на сайті https://а-bank.com.ua/terms у розділі «Умови та правила»; тарифами користування кредитною карткою «Універсальна»; розрахунком заборгованості за договором за договором № SAMABWFC000001766117 від 18.10.2018 року станом на 07.04.2021 року.

Разом з тим,в анкеті-заяві про приєднання до Умовта Правилнадання банківських послуг в А-Банку відсутні дані про вид і характер банківських послуг, які АТ «Акцент-Банк» має надати ОСОБА_1 .

Також анкета-заява не містить жодних відомостей щодо домовленості сторін про встановлення розміру кредиту, терміну його повернення, розміру та підстав для нарахування процентів та пені. Ця анкета-заява не вказує на те, що 18.10.2018 року між АТ «Акцент-Банк» і ОСОБА_1 укладений кредитний договір.

Витяг із Умов та правил надання банківських послуг у АТ «Акцент-Банк» визначають, у тому числі: права, обов`язки та відповідальність сторін, порядок встановлення кредитного ліміту, порядок та умови користування карткою та здійснення платежів, тощо.

У Тарифах користування кредитною карткою «Універсальна» встановлений розмір комісії за здійснення банківських операцій, процентну ставку, розмір та порядок нарахування пені.​

Указані документи не підписані ОСОБА_1 , а матеріали справи не містять підтвердження, що саме ці витяги з тарифів та умов розумів відповідач, ознайомився та погодився з ними, підписуючи анкету-заяву про приєднання до Умов і Правил надання банківських послуг в А-Банку.

За відсутності достатніх підтверджень про конкретні запропоновані відповідачеві умови та правила надання банківських послуг, а також за відсутності у анкеті-заяві домовленості сторін про розмір кредиту, порядок його погашення та сплати процентів, надані банком витяг із Умов та правил надання банківських послуг у АТ «Акцент-Банк» і Тарифи користування кредитною карткою «Універсальна» не можуть розцінюватися як стандартна (типова) форма, що встановлена до укладеного сторонами договору.

У зв`язку з цим до спірних правовідносин не можуть бути застосовані правила ч. 1 ст.634 ЦК України, які регламентують правові засади договору приєднання.

Саме таку правову позицію висловила Велика Палата Верховного Суду в постанові від 03.07.2019 у справі №342/180/17, яку суд згідно з ч. 4 ст.263ЦПК України, враховує при застосуванні норм права.

Оскільки матеріали справи не містять доказів щодо укладення сторонами кредитного договору №б/н від 18.10.2018 року та істотних умов цього договору, то наданий АТ «Акцент-Банк» розрахунок заборгованості достовірно не вказує на розмір невиконаного відповідачем зобов`язання та є неналежним доказом.

На підставі вищевикладеного, оскільки позивачем не доведено факт укладення між сторонами кредитного договору та досягнення ними згоди щодо істотних умов цього договору, отримання відповідачем від позивача кредитних коштів у зазначеному ним розмірі, наявність і розмір заборгованості по поверненню цих кредитних коштів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги АТ «Акцент-Банк» про стягнення заборгованості за кредитним договором задоволенню не підлягають.


Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки у задоволенні позову відмовлено, тому судовий збір з відповідача не стягується.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 76, 211, 247, 258, 259, 263-265, 273, 280-289, 352, 354 ЦПК України,-​

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову Акціонерного товариства "АКЦЕНТ-БАНК" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається за правилами, що діяли відповідно до ЦПК України в редакції чинній до 15.12.2017 р.

Інформація про учасників справи.

Позивач: Акціонерне товариство "АКЦЕНТ-БАНК", знаходиться за адресою: 49074, вул.Батумська, буд.11, м.Дніпро, код ЄДРПОУ 14360080.

Відповідач: ОСОБА_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 .​

Суддя О. В. Митюк.

Головуючий Т.В.Турченко​
 
Volna_UKRAINA, интересно, почему отказал суд... Да и решение заочное, юридическую силу пока ещё не набрало
 
Volna_UKRAINA, интересно, почему отказал суд... Да и решение заочное, юридическую силу пока ещё не набрало
Суд визнав надані банком докази, щодо наявності кредиту і перерахунку коштів відповідачу, неналежними. Ще трохи зачекати і рішення набере законної сили, головне, щоб банк не подав апеляційну скаргу. Чекаємо))
 
Volna_UKRAINA, вот поэтому я и говорю, что рановато радоваться. Однако, решение зачётное, не спорю.
 
Пришло письмо с А-Банк. Мол подготовили ваше дело к передачи в суд.Дают время до 26 ноября уплатить.То будет принудительное изыскание. Что посоветуете делать? Естественно денег платить нет.
Не факт что подадут, но все может быть!
Принудительное это они рановато радуются, если будете бороться... То можно как минимум за проценты побороться и судебный сбор пополам...
В вашем случае только ждать когда подадут, а потом от этого и начинать какие то действия...
 
Пришло письмо с А-Банк. Мол подготовили ваше дело к передачи в суд.Дают время до 26 ноября уплатить.То будет принудительное изыскание. Что посоветуете делать? Естественно денег платить нет.

Самое четкое и верное--------удалить єто смс и все. Вопрос закрыт.
 
В мене був з ними суд. В перший раз суд частково задовольнив вимоги банку(я й радий був би заплатити). Але Абанк подали в апеляційний суд з вимогою повного стягнення заборгованості. В мене є 5 днів щоб скласти відгук на апеляційну заяву. Які в мене шанси самотужки це все розрулити?
 
В мене був з ними суд. В перший раз суд частково задовольнив вимоги банку(я й радий був би заплатити). Але Абанк подали в апеляційний суд з вимогою повного стягнення заборгованості. В мене є 5 днів щоб скласти відгук на апеляційну заяву. Які в мене шанси самотужки це все розрулити?
Кредит наличный или карта с лимитом?
 
Назад
Угорі Унизу