• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

Призупинення дії трудового договору: закон 2136-IX

Adios

Перевірений
Реєстрація
17 Лип 2021
Дописи
10,116
Реакції
15,312
Бали
3,765
UAH
372.56
Ваш пол
Мужской
Adios не надав(-ла) жодної додаткової інформації.
24 березня 2022 року набрав чинності закон "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".
Серед іншого, міститься стаття 13. Призупинення дії трудового договору Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану

Стаття 13. Призупинення дії трудового договору

1. Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.
2. Призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб.
3. Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України.
Частина третя статті 13 статті 13 цього Закону втрачає чинність з моменту завершення виплати державою, що здійснює військову агресію проти України, відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Натомість, згідно із КЗпПУ Кодекс законів про працю України , у разі простою:
Стаття 34. Тимчасове переведення на іншу роботу в разі простою

Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

Стаття 113. Порядок оплати часу простою, а також при освоєнні нового виробництва (продукції)

Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган чи бригадира, майстра або посадових осіб.
За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.
Час простою з вини працівника не оплачується.
На період освоєння нового виробництва (продукції) власник або уповноважений ним орган може здійснювати робітникам доплату до попереднього середнього заробітку на строк не більш як шість місяців.
 
Ну при простої зрозуміло що і як правда треба повний текст вичитувати бо в моєму випадку оплата в мене від виробітку то не зрозуміло 2/3 від чого)а при призупиненні то взагалі не ясно коли і як воно буде оплачено....
 
у мене техпрацівники пішли відучора на простій
2/3 від з/п будуть отримувати
але то лиш на 2 тижні, потім ще невідомо що і як буде
 
Назад
Угорі Унизу