• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

Проект изменений 625 статьи и других, ГК и ХК Украины (№6208)

Adios

Перевірений
Реєстрація
17 Лип 2021
Дописи
10,054
Реакції
15,205
Бали
3,765
UAH
356.56
Ваш пол
Мужской
Adios не надав(-ла) жодної додаткової інформації.
Карта законопроекта

22 октября Верховной Радой Украины зарегистрирован "Проект закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій виконання зобов’язань".
Инициаторы Тарасенко Тарас Петрович, Швець Сергій Федорович, Камельчук Юрій Олександрович.
Помимо прочего, предлагается:
частину другу статті 625 викласти в такій редакції:
“2. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також проценти за користування чужими грошовими коштами від простроченої суми.”;
3) доповнити статтю 625 частинами третьою та четвертою такого змісту:
“3. Якщо у зобов’язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, індекс інфляції не застосовується, а грошове зобов’язання підлягає перерахунку за відповідним еквівалентом.
4. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами від простроченої суми, що визначається відповідно до цього Кодексу, не може бути меншим п’яти процентів річних та більшим п’ятисот процентів річних.”

Діючі окремі норми Цивільного кодексу України та господарського кодексу України надають переваги боржникам у можливостях зменшення розміру неустойки (штрафних санкцій) за рішенням суду. Тим самим кредитори поставлені у нерівне становище у разі порушення їх прав та інтересів боржником.

Наданням дискреційних можливостей для суду щодо зменшення розміру неустойки (штрафних санкцій) в порівнянні з розміром, передбаченим договором, породжується ризик корупційних зловживань та створюється фактичний стимул до вчинення протиправних дій з боку боржників, адже розмір неправомірної вигоди часто є значно вигіднішим за розмір неустойки (штрафної санкції), передбачений договором або законом.

При цьому норми частини третьої статті 551 та частини п’ятої статті 1231 Цивільного кодексу України, а також норми статті 233 Господарського кодексу України суперечать частині першій статті 550 Цивільного кодексу України, адже ставлять розмір неустойки (штрафних санкцій) в залежність від збитків кредитора, які є різними за своєю правовою природою (правова колізія).

Ці норми діючого законодавства суперечать також частині першій
статті 546 Цивільного кодексу України, адже фактично позбавляють учасників договору можливості забезпечити виконання належним чином зобов’язань.

Вказані норми діючого законодавства суперечать й нормам пункту 3 частини першої статті 3 та частини першої статті 627 Цивільного кодексу України, адже надають правову можливість втручання у правовідносини сторін на користь боржника з порушенням принципу свободи договору та визначених сторонами умов справедливості.

Водночас нинішня редакція статті 625 Цивільного кодексу України не відповідає умовам сьогодення та є застарілою, що неодноразово підтверджено практикою Верховного Суду, через що підлягає корегуванню.

Законопроектом пропонується внести зміни до чинного законодавства в частині усунення вказаних недоліків.
 

Вкладення

  • Screenshot_37.png
    Screenshot_37.png
    24 Кб · Перегляди: 40
  • Screenshot_38.png
    Screenshot_38.png
    20.4 Кб · Перегляди: 40
  • Screenshot_39.png
    Screenshot_39.png
    3.6 Кб · Перегляди: 33
  • Screenshot_40.png
    Screenshot_40.png
    31.5 Кб · Перегляди: 31
  • Screenshot_41.png
    Screenshot_41.png
    19.5 Кб · Перегляди: 31
  • Screenshot_42.png
    Screenshot_42.png
    28.4 Кб · Перегляди: 27
  • Screenshot_43.png
    Screenshot_43.png
    26.9 Кб · Перегляди: 28
  • Screenshot_44.png
    Screenshot_44.png
    16.1 Кб · Перегляди: 41
Ещё один повод забыть о слове кредит и кредитная карта.
Только нал и из рук в руки.
 
Карта законопроекта

22 октября Верховной Радой Украины зарегистрирован "Проект закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій виконання зобов’язань".
Инициаторы Тарасенко Тарас Петрович, Швець Сергій Федорович, Камельчук Юрій Олександрович.
Помимо прочего, предлагается:


Діючі окремі норми Цивільного кодексу України та господарського кодексу України надають переваги боржникам у можливостях зменшення розміру неустойки (штрафних санкцій) за рішенням суду. Тим самим кредитори поставлені у нерівне становище у разі порушення їх прав та інтересів боржником.

Наданням дискреційних можливостей для суду щодо зменшення розміру неустойки (штрафних санкцій) в порівнянні з розміром, передбаченим договором, породжується ризик корупційних зловживань та створюється фактичний стимул до вчинення протиправних дій з боку боржників, адже розмір неправомірної вигоди часто є значно вигіднішим за розмір неустойки (штрафної санкції), передбачений договором або законом.

При цьому норми частини третьої статті 551 та частини п’ятої статті 1231 Цивільного кодексу України, а також норми статті 233 Господарського кодексу України суперечать частині першій статті 550 Цивільного кодексу України, адже ставлять розмір неустойки (штрафних санкцій) в залежність від збитків кредитора, які є різними за своєю правовою природою (правова колізія).

Ці норми діючого законодавства суперечать також частині першій
статті 546 Цивільного кодексу України, адже фактично позбавляють учасників договору можливості забезпечити виконання належним чином зобов’язань.

Вказані норми діючого законодавства суперечать й нормам пункту 3 частини першої статті 3 та частини першої статті 627 Цивільного кодексу України, адже надають правову можливість втручання у правовідносини сторін на користь боржника з порушенням принципу свободи договору та визначених сторонами умов справедливості.

Водночас нинішня редакція статті 625 Цивільного кодексу України не відповідає умовам сьогодення та є застарілою, що неодноразово підтверджено практикою Верховного Суду, через що підлягає корегуванню.

Законопроектом пропонується внести зміни до чинного законодавства в частині усунення вказаних недоліків.
Собрались три заднепривохных и придумали ? видать в сауне голову натопило:pardon:
 
Карта законопроекта

22 октября Верховной Радой Украины зарегистрирован "Проект закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій виконання зобов’язань".
Инициаторы Тарасенко Тарас Петрович, Швець Сергій Федорович, Камельчук Юрій Олександрович.
Помимо прочего, предлагается:


Діючі окремі норми Цивільного кодексу України та господарського кодексу України надають переваги боржникам у можливостях зменшення розміру неустойки (штрафних санкцій) за рішенням суду. Тим самим кредитори поставлені у нерівне становище у разі порушення їх прав та інтересів боржником.

Наданням дискреційних можливостей для суду щодо зменшення розміру неустойки (штрафних санкцій) в порівнянні з розміром, передбаченим договором, породжується ризик корупційних зловживань та створюється фактичний стимул до вчинення протиправних дій з боку боржників, адже розмір неправомірної вигоди часто є значно вигіднішим за розмір неустойки (штрафної санкції), передбачений договором або законом.

При цьому норми частини третьої статті 551 та частини п’ятої статті 1231 Цивільного кодексу України, а також норми статті 233 Господарського кодексу України суперечать частині першій статті 550 Цивільного кодексу України, адже ставлять розмір неустойки (штрафних санкцій) в залежність від збитків кредитора, які є різними за своєю правовою природою (правова колізія).

Ці норми діючого законодавства суперечать також частині першій
статті 546 Цивільного кодексу України, адже фактично позбавляють учасників договору можливості забезпечити виконання належним чином зобов’язань.

Вказані норми діючого законодавства суперечать й нормам пункту 3 частини першої статті 3 та частини першої статті 627 Цивільного кодексу України, адже надають правову можливість втручання у правовідносини сторін на користь боржника з порушенням принципу свободи договору та визначених сторонами умов справедливості.

Водночас нинішня редакція статті 625 Цивільного кодексу України не відповідає умовам сьогодення та є застарілою, що неодноразово підтверджено практикою Верховного Суду, через що підлягає корегуванню.

Законопроектом пропонується внести зміни до чинного законодавства в частині усунення вказаних недоліків.
Я не поняла, теперь их белённые проценты законны?
Теперь их проценты законны?
Я только только успокоилась
У меня опять паника а апатия
 
Останнє редагування:
Я не поняла, теперь их белённые проценты законны?
Теперь их проценты законны?
Я только только успокоилась
У меня опять паника а апатия
Я так понимаю ,что пока зарегистрирован,но не принят и не подписан.
 
Ещё один повод забыть о слове кредит и кредитная карта.
Только нал и из рук в руки.
Если я правильно понимаю то теперь , если взял 10 отдаю 50
Собрались три заднепривохных и придумали ? видать в сауне голову натопило:pardon:
Я читала в правилах форума про политику, но так язык чешется…
 
Если я правильно понимаю то теперь , если взял 10 отдаю 50
Если я правильно понимаю то теперь , если взял 10 не отдаю 50. Это если дело меня касается.
Минималка в нищей канторе для галочки и норм работа с неоф.доходом.
 
Если я правильно понимаю то теперь , если взял 10 отдаю 50

Я читала в правилах форума про политику, но так язык чешется…
Вывод один не брать!И перестаньте паниковать,кредит это не конец света
 
Согласна, но если дело уже сделано так , что?
Жить спокойно дальше, на всякий случай собирать денежку на тело и на юриста если будет надпись. Не боятся судов (если будет), научится отстаивать свои права. Все будет Ок))
 
надо отслеживать.
полностью согласен. если бы ещё названия их были репрезентативные. а то так с ходу и не разберёшься. специально маскируют, чтоб не раскрылась афера.
Собрались три заднепривохных и придумали ?
особенно этот журналюга:bad:
Швець Сергій Федорович
С 1995 по 1996 год — редактор и корреспондент программы «Окна» (в 1995 году работал референтом информационной службы). В 1997 году был автором и ведущим рубрик в программах «Бомба» и «Завтрак с 1+1» на телеканале «Студия 1+1». С 1998 по 2000 год — специальный корреспондент программы новостей «Окна» на канале СТБ. С 2000 по 2004 год работал специальным корреспондентом программ «День седьмой», «Свобода слова» и «Факты» на телеканале ICTV. С 2004 года — корреспондент ТСН, с 2008 года — «Завтрак с 1+1», с 2009 года — ведущий программы «ТСН-Варта»
:facepalm:
 
Я не поняла, теперь их белённые проценты законны?
Теперь их проценты законны?
Я только только успокоилась
У меня опять паника а апатия

ну так в банках теж проценти законні. Однак при подачі ними в суд їх проценти збивають до тіла і не більше двох тіл. Що можуть змінити ці поправки до закону. Поясніть,народ, хто в курсі. Чи поправте мене.
 
Я не поняла, теперь их белённые проценты законны?
Теперь их проценты законны?
Я только только успокоилась
У меня опять паника а апатия
Не переживайте, половина страны живёт в кредитах) У меня знакомые банкам должны по несколько тысяч долларов (тело) и живут, радуются жизни)
Даже если примут закон, скорее всего на старые займы он не будет распространятся
 
Не переживайте, половина страны живёт в кредитах) У меня знакомые банкам должны по несколько тысяч долларов (тело) и живут, радуются жизни)
Даже если примут закон, скорее всего на старые займы он не будет распространятся

підтягнуть до нього і старі. Хоча, коли подають на внн і людина зносить їх в суді адвокати роблять запрос на договір по кредиту. Вони такого не надають, бо немає. Може старожилів і пронесе.
 
пронесёт тех, кто отстаивает свои права

тема создана с целью 1. держать в курсе актуальных новостей, планируемых изменений 2. показать дополнительный стимул для тех, кто ещё не влез в долги/займы/кредиты - не влезать в них
 
Назад
Угорі Унизу