• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

Законопроект 5644: изменения в сфере нотариата

Adios

Перевірений
Реєстрація
17 Лип 2021
Дописи
10,047
Реакції
15,199
Бали
3,765
UAH
353.06
Ваш пол
Мужской
Adios не надав(-ла) жодної додаткової інформації.

Вказаний законопроект передбачає суттєві зміни, серед яких зокрема:

А) Відбудеться передача частини повноважень по контролю в сфері нотаріату від Мінюсту до НПУ (зокрема новацій зазнають питання допуску до професії; реєстрації нотаріальної діяльності; проведення перевірок; контроль за дотриманням правил професійної етики, тощо);

Б) Відбудеться розширення повноважень НПУ в частині здійснення професійного саморегулювання нотаріусів;

В) запроваджується поступовий перехід до єдиного нотаріату;

Г) Відбудеться розширення повноважень нотаріусів, зокрема нотаріуси отримають право:

  • реєструвати шлюби та розлучення;
  • встановлювати факт родинних відносин між фізичними особами;
  • встановлювати факт належності правовстановлюючих документів особі;
  • засвідчувати вірність паперової копії електронного документа;
  • забезпечувати докази, тобто, засвідчувати за письмовою заявою особи дані (інформацію), на підставі яких встановлюється наявність або відсутність обставин, що мають юридичне значення.
Обґрунтування необхідності прийняття законопроєкту

Однією з основних цілейУгодипро асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, є забезпечення верховенства права та поваги до прав людини і основоположних свобод,гармонізація законодавства України з правом Європейського Союзу, в тому числі і законодавства, яке регулює діяльність сучасного українського нотаріату- члена Міжнародного союзу латинського нотаріату з 2013 року.

Історичний розвиток нотаріату свідчить, що реформування нотаріату в Україні почалось ще у 1993 роцііз прийняттям Закону України «Про нотаріат», колизаконом було запроваджено нову форму нотаріальної діяльності – приватну.

Проте, практика застосування закону показаланизку проблем та недоліків у правовому регулюванні системи нотаріату,які в подальшому були вирішені за рахунок прийнятого в 2008 році Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат».

Цей Закон втілив так звану «малу» реформу нотаріату: приватні і державні нотаріуси були зрівняні в повноваженнях щодо вчинення нотаріальних дій; оформлені ними документи отримали однакову юридичну силу; були уточнені права і обов’язки нотаріусів і поняття нотаріальної таємниці; закріплені гарантії діяльності нотаріусів; посилений порядок допуску до нотаріальної професії; введені поняття відповідальності нотаріусів (зупинення та припинення діяльності) у разі допущення порушень тощо.

Таким чином, був зроблений ще один крок до створення в Україні нотаріату, що відповідає міжнародним нормам.

До того ж, у липні 2020 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» щодо усунення законодавчих колізій та прогалин»».

Його ухваленняусунуло застарілу термінологію, щодало змогу привести Закон України «Про нотаріат» у відповідність з Цивільним кодексом України та реаліями практики вчинення нотаріальнихдій.

11.02.2019 рокуМіністерством юстиції України було затвердженоСтратегічний план діяльності Міністерства юстиції на 2019-2023 роки та анонсовано проведення масштабної реформи нотаріату.

Серед основних завдань розділу «Ціль державної політики №1 Права людини та доступ до правосуддя» - пункт1.6, передбачено невідкладність подальшого реформування нотаріату України.

Довгострокові пріоритети діяльності Уряду визначені Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 471, також передбачають перехід до єдиного нотаріату із забезпеченням доступності базових нотаріальних дій для соціально незахищених верств населення; створення Єдиного реєстру нотаріальних дій та електронного нотаріального архіву як складових електронної системи нотаріату.

Прийняття законопроєктусприятиме виконанню стратегічних документів Міністерства юстиції України та Кабінету Міністрів України в цілому.

Прийняття законопроєктуце:

-реформування нотаріату України за стандартами ЄС та його розвиток як частини системи латинського нотаріату;

- дерегуляціята скорочення державного регулювання суспільних відносин в конкретній сфері;

- цифровізація нотаріату;

- доступність вчинення нотаріальних дій дляусіх верств населення;

- посилення механізмів захисту прав громадян та бізнесу;

- створення додаткових механізмів захисту права власності;

- подолання корупційних складових, які гальмуютьєвроінтеграційний процес України;

-забезпеченнявчиненнянотаріальні діїу відповідності до міжнародних стандартів;

-забезпеченняпідвищення професійного рівнянотаріусів;

-інтегрування нотаріату України, як інституту позасудового захисту цивільних прав фізичних та юридичних осіб, до європейських та транснаціональних правових інституцій.

2.Мета та завдання законопроєкту

Метою прийняття законопроєкту єреформування інституту нотаріату, що призведе допосилення інститутунотаріату як гарантії захисту прав фізичних та юридичних осіб, підвищення якості нотаріальних дій, забезпечення доступності нотаріальних та реєстраційних дій, створення нових антирейдерськихінструментів.

Реалізація даної мети єодним із важливих кроківу підготовці до старту обігу земель сільськогосподарського призначення.

Завданнями законопроєкту є:

- забезпечення створення ефективної системи стримування та противаг;

- запровадження електронної системи нотаріату, що дасть змогу автоматизувати низку процесів у діяльності нотаріусів, поліпшити якість нотаріальних дій, шляхом зменшення часу на їх вчинення, та забезпечити абсолютну надійність та захист нотаріального документа від підробки, щодозволить стабілізувати цивільно-правовий оборот і в подальшому зменшує навантаження на систему судових і правоохоронних органів;

- перехід до єдиного нотаріату, що дозволить закріпити єдиний статус нотаріуса в Україні, відмовившись від системи поділу нотаріусів на державних та приватних, як це зроблено у всіх європейських країнах;

- забезпечитидоступність нотаріальних дій у кожному нотаріальному окрузі, закріплення гарантій вчинення нотаріальних дій для незахищених верств населення;

- перехід до саморегулювання нотаріальної професії та передача низки повноваженьта соціальних обов’язків нотаріальної сферивід виконавчої влади до органу професійного саморегулювання нотаріусів;

- доступність базових нотаріальних дій для соціально вразливих верств населення.Забезпечення можливості звернутися до нотаріуса для кожного громадянина, незалежно від рівня його доходу і місця проживання;

  • - запровадження нових інструментів як для громадян, бізнесу та юридичної спільноти. Зокрема пропонується запровадити таку міжнародну практику як:
  • забезпечення доказів нотаріусом;
  • встановлення фактів;
  • медіація, як спосіб позасудового врегулювання спорів,
спрощення процедури реєстрації шлюбів та їх розірвання, шляхом надання відповідних повноважень нотаріусам;

- розширення можливостей позасудової форми захисту прав та охоронюваних законом інтересів фізичних та юридичних осіб.


3. Загальна характеристика та основні положення законопроєкту

Законопроєктом пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України, Сімейного кодексу України, Закону України «Про нотаріат», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та інших нормативно-правових актів в частині забезпечення реформування нотаріату та забезпечення додаткових механізмів захисту права власності.

Основні положення проекту Закону забезпечують:

  • збереження за Міністерством юстиціїУкраїни контрольних функцій, а самеповноважень щодо розгляду скарг, нормативного регулювання діяльності Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату, видачі та анулюванню свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, тощо;
  • перехід до саморегулювання у нотаріаті;
  • запровадження електронного нотаріату,складовими частинами якого є:
електронний нотаріальний архів,

електронний реєстр нотаріальних дій,

електронне робоче місце нотаріуса;

створення можливості електронного документообігу;

перехід до єдиного нотаріату;

створюються механізмів забезпечення доступності нотаріальних дій у віддалених та малонаселених регіонах країни;

удосконалення процедури вчинення окремих нотаріальних та реєстраційних дій;

створення додаткових механізмів захисту права власності та протидії рейдерству;

запровадження нових інструментів як для громадян та бізнесу так і для юридичної спільноти.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, що регулює відносини у даній сфері, є Закон України «Про нотаріат», до якого і пропонується внесення відповідних змін.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проєкту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України або місцевих бюджетів. Натомість прийняття законопроєктудозволить скоротити кількість державних службовців та витрати державного бюджету. Одночасно прогнозується збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Наслідком прийняття вказаного законопроєкту стане впровадження ефективнихмеханізмів, спрямованих на забезпечення дотримання прав та законних інтересів фізичних таюридичних осіб, а також інтересів держави, в тому числі доступність базових нотаріальних дій для соціально незахищених верств населення,розвантаження судової гілки влади, зниження навантаження на державний та місцевий бюджети, додаткове спрямування коштів до місцевих бюджетів, зниження рівня рейдерства та забезпечення впровадження земельної реформи.

Первое чтение запланировано 16-19 ноября.
 

Вкладення

  • doc_549143.docx
    87.3 Кб · Перегляди: 19
  • doc_549274.docx
    150.9 Кб · Перегляди: 17
  • Screenshot_26.png
    Screenshot_26.png
    69.1 Кб · Перегляди: 53
Дали би їм зразу стягувати заборгованість, описувати і вилучяти майно)))
 
Розширення повноважень...а де дієвий і жорсткий контроль за їх діяльністю?!
Р.S. Глас вопиющего в пустыне
Нашла интересный документ. Возможно это тоже из раздела "коллективных обращений", а возможно и нет...
 

Вкладення

  • FB_IMG_1636292272510.jpg
    FB_IMG_1636292272510.jpg
    84.4 Кб · Перегляди: 48
  • FB_IMG_1636292281249.jpg
    FB_IMG_1636292281249.jpg
    72.8 Кб · Перегляди: 48
Останнє редагування:
Нашла интересный документ. Возможно это тоже из раздела "коллективных обращений", а возможно и нет...
да..есть тема даже)

не было времени полностью ознакомиться с предлагаемыми проектом закона изменениями (5644), но статьи, что касаются надписей (87-91 зу про нотариат), там не затронуты
 

Вказаний законопроект передбачає суттєві зміни, серед яких зокрема:

Г) Відбудеться розширення повноважень нотаріусів, зокрема нотаріуси отримають право:
  • реєструвати шлюби та розлучення;
Та что же это такое???
Я не хочу жениться по ИНН!!!!:sorry::sorry::sorry:
P.S. Вот чувствовал, что прилетит, откуда не ждали... :mosking:
 
Оксана22, кравец мyдак и антивакс, который пишет о незаконности вакцинации, а сам иск в ОАСК до сих пор не подал.
 
Оффтоп
Тебя никто спрашивать не будет ))) Ходишь, ходишь - и тут бац а соседка-пенсионерка тебе ИНН забадяжила и усьоо )) Исполняй обязанности по ИП :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:
Оффтоп
Страшно представить себе такое ИП... С видеофиксацией... :mosking:
 
это будет касаться только инн, сделанных после принятия закона? это зацепит не только людей с кредитами, сейчас еще и коммуналку влупят и начнут лепить инн...
 
"нотаріально посвідчений договір" та "засвідчена вірність паперової копії електронного документу" то різні речі
 
это будет касаться только инн, сделанных после принятия закона? это зацепит не только людей с кредитами, сейчас еще и коммуналку влупят и начнут лепить инн...
вот текущая версия статей, касающихся ИНН:


вот проект изменений. в нём нет изменений тех статей, что в действующем законе.
проект.png
"нотаріально посвідчений договір" та "засвідчена вірність паперової копії електронного документу" то різні речі

46) доповнити статтю 47 частиною четвертою такого змісту:

«Електронні документи, що подаються для вчинення нотаріальної дії, повинні відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та бути підписаними з використанням кваліфікованого електронного підпису.»;



48)у статті 75:

назву статті викласти в такій редакції:
«Стаття 75. Засвідчення вірності паперових копій паперових документів»;
в частині першій слова «копій документів» замінити словами «паперових копій паперових документів»;
в частині другій слова «копії документа» замінити словами «паперової копії паперового документа»;
49) доповнити статтею 75-1 такого змісту:

«Стаття 75-1. Засвідчення нотаріусом вірності електронної копії паперового документа або виписки з нього

Електронна копія паперового документа або виписки з нього, вірність якої засвідчується нотаріусом, є візуальним поданням паперового документа або виписки з нього в електронній формі, що створюється нотаріусом шляхом сканування (фотографування) паперового документа або виписки з нього.

Засвідчення вірності електронної копії паперового документа або виписки з нього здійснюється нотаріусом шляхом вчинення на електронній копії паперового документа або виписки з нього електронного посвідчувального напису з накладанням свого кваліфікованого електронного підпису.

Засвідчення нотаріусом вірності електронної копії паперового документа або виписки з нього здійснюється з урахуванням вимог, встановлених статтею 75 цього Закону.»;

50) доповнити статтею 75-2 такого змісту:

«Стаття 75-2. Засвідчення нотаріусом вірності паперової копії електронного документа


Паперова копія електронного документа, вірність якої засвідчується нотаріусом, є візуальним поданням електронного документа на папері, що створюється нотаріусом шляхом друкування електронного документа.

Електронний документ, який подається нотаріусу для засвідчення вірності його паперової копії, повинен відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та бути підписаним з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Засвідчення нотаріусом вірності паперової копії електронного документа здійснюється з урахуванням вимог, встановлених статтею 75 цього Закону.»
 
Останнє редагування:
Там написано так:
«10) засвідчують вірність:
паперової або електронної копії паперового документа або виписки з нього;
паперової копії електронного документа;»
доповнити частину першу пунктами 16-1, 16-2 такого змісту:
«16-1) встановлюють факт родинних відносин між фізичними особами;
16-2) встановлюють факт належності правовстановлюючих документів особі»

Распечатка идентификатора с привязкой к телефону заёмщика, тоже, копия электронного документа. Фактически, шараги могут получить нотариально заверенную бумажную копию идентификатора, квитанции о выдаче кредита/займа, договора с признаками неоспоримости (нотариально заверенный), залога любого имущества и т.д. и т.п.
Кто знает, какие копии будут заверяться...
Не будет державного и частного нотариата, а просто нотариат.
 
Ого
Там написано так:
«10) засвідчують вірність:
паперової або електронної копії паперового документа або виписки з нього;
паперової копії електронного документа;»
доповнити частину першу пунктами 16-1, 16-2 такого змісту:
«16-1) встановлюють факт родинних відносин між фізичними особами;
16-2) встановлюють факт належності правовстановлюючих документів особі»

Распечатка идентификатора с привязкой к телефону заёмщика, тоже, копия электронного документа. Фактически, шараги могут получить нотариально заверенную бумажную копию идентификатора, квитанции о выдаче кредита/займа, договора с признаками неоспоримости (нотариально заверенный), залога любого имущества и т.д. и т.п.
Кто знает, какие копии будут заверяться...
Не будет державного и частного нотариата, а просто нотариат.
 
Назад
Угорі Унизу