• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

Змінити процесуальні кодекси - повідомлення учасників месенджерами

Adios

Перевірений
Реєстрація
17 Лип 2021
Дописи
9,887
Реакції
14,947
Бали
3,480
UAH
309.56
Ваш пол
Мужской
Adios не надав(-ла) жодної додаткової інформації.
13 січня 2023 року до парламенту внесено законопроект № 8358 "про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів щодо здійснення судочинства під час дії воєнного чи надзвичайного стану та врегулювання спорів за участі судді".
Передбачено дозволити суддям дистанційно працювати із системою електронного документообігу суду та дистанційно вносити до Реєстру судові рішення.
З метою належного повідомлення учасників судового провадження в умовах воєнного чи надзвичайного стану передбачається, що якщо неможливо забезпечити повідомлення учасників в загальному порядку, то суд може викликати або повідомляти учасників справи та інших учасників судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі на відомі засоби комунікації цих 2 учасників телефонограмою, СМС повідомленням, електронною поштою, повідомленням у месенджерах.
У випадку неможливості забезпечити повідомлення способом визначеним вище, таке повідомлення відбувається через оголошення на офіційному вебпорталі судової влади України (з посиланням на веб-адресу відповідної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень), яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.
У випадку належного повідомлення про перше засідання Суд викликає або повідомляє таких учасників про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії на відомі засоби комунікації цих учасників телефонограмою, СМС повідомленням, електронною поштою, повідомленням у месенджерах. У випадку неможливості забезпечити повідомлення таким способом - через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України (з посиланням на веб-адресу відповідної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень), яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії.
Водночас передбачений обов’язок учасника судового процесу за допомогою електронної пошти (телефонограми, СМС повідомлення, повідомлення у месенджерах тощо), негайно підтвердити суду про отримання чи ознайомлення із відповідним викликом або повідомленням. Текст такого підтвердження зберігається, а телефонне підтвердження записується відповідним працівником апарату суду, та приєднується до справи і вважається належним підтвердженням повідомленням учасника судового процесу. В такому випадку виклик або повідомлення вважається врученим учаснику судового процесу з моменту надходження до суду підтвердження про отримання чи ознайомлення із викликом або повідомленням. Саме таким чином (через обов’язкове підтвердження учасником отримання повідомлення від суду) забезпечується підтвердження обізнаності учасника щодо судових засідань та повідомлень про процесуальні дії.
 

Вкладення

  • порівняльна таблиця.pdf
    572 Кб · Перегляди: 6
  • пояснювальна записка.pdf
    381.5 Кб · Перегляди: 4
  • текст проекту.pdf
    499.5 Кб · Перегляди: 5
Назад
Угорі Унизу