• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

Спадщина. Майно арештоване. Як вступити в спадщину

якщо заява поданна до 6 ти мисяців то тоді можно хоть усе життя оформлювати его , тоесть часу хватае то и розибратись з тими боргами яки викликали арешт майна
 
Не більше ніж вартість спадщини. Проводите оцінку. Оцінили, наприклад будинок в 10 тис $, борг 15, борг 10 можна розбити на шматки...

Не можна. Навіть якщо ви прийняли спадщину, борг не може бути більший...

Потрібно розуміти яка саме там ситуація..
Можливо борг частково вийде списати/анулювати (наприклад при банківських кредитах часто давали підписати договір страхування кредиту. Він закриває смерть боржника...)
Цікаво, у МФО є страхування? І якщо нема страховки, то теж можна щось придумати?
 
при арешти нелься продати -переоформити на другу людину а успадковувати чому ні
Цікаво, у МФО є страхування? І якщо нема страховки, то теж можна щось придумати?
у нас помера мама у 23 році, був борг 50к в пумбе вин був з 2012 року платился без простроцек по 3к пенсионером кожного місяця , там віплачено біло чуть не 10 тел , після смерті случайно узнали о страховке по кредитному договору , страхова компания все виплатила до копійкі але пришлось побігати пособирати бумажек
хотя банк до оплати даже не подавав на спадщину а ощад в тихоря подал на спадщину на сумму 1900 грн и самовольно списав 15к с карти померлой в счет боргу хотя борг не був просроченний и то кошти були яки потрибно було повернути пенсионному фонду , их сабак придупредили и вони сказали добре , та через день гроші списали
 
Останнє редагування:
А, ну тоді або розмовляти з ними, або суд?
Залежить від ситуації... Там є багато нюансів... Є ситуації коли потрібно сидіти тихіше води, морозячись... Є інші - коли навпаки потрібно розмовляти з кредитором...
 
Для початку зробіть витяг з реєстру нерухомого майна, побачите чи є арешт.
(45 грн)
За прізвищем покійного робите пошук на сайті автоматизованої системи виконавчого провадження (безкоштовно) і перевіряєте чи є ВП і хто стягувач.
Це все я зробила. Арешт є, провадження відкрито.
Я так розумію, що арештована саме спадщина? Бо ж наче ж з вп можна вступати у спадщину?
Арештована спадщина, державний нотаріус який її оформлює, сказав що потрібно знімати арешт. Інакше я не можу успадкувати.
 
Розʼяснюю докладніше. Тепер вже все переварила і трохи видихнула.

Є будинок, в іпотеці, у Надрі. Цей борг був перекуплений «шарашкіною конторою». І в 2022 році вони подають в суд і роблять виконавчий напис нотаріуса. По одному і тому ж боргу. Суд ми виграли. А виконавчий напис зносити не стали, вирішили, що в нас є час.
Але, в 2023 році помирає власник будинку. Я оформлюю спадщину, і не можу вступити в права наслідування бо все нерухоме майно в арешті відповідно до виконавчого написа нотаріуса.

Щоб вступити в спадщину необхідно знести цей напис. Дивилась справи судові таких випадків по нашому району - взагалі багато виграшних. Тепер питання, як я чи адвокат можуть подати позов до суду про скасування виконавчого напису, якщо людина на яку він відкритий - померла?
Яка вартість майна? Яка сума боргу?
Оцінка нерухомості не проводилась
 
Розʼяснюю докладніше. Тепер вже все переварила і трохи видихнула.

Є будинок, в іпотеці, у Надрі. Цей борг був перекуплений «шарашкіною конторою». І в 2022 році вони подають в суд і роблять виконавчий напис нотаріуса. По одному і тому ж боргу. Суд ми виграли. А виконавчий напис зносити не стали, вирішили, що в нас є час.
Але, в 2023 році помирає власник будинку. Я оформлюю спадщину, і не можу вступити в права наслідування бо все нерухоме майно в арешті відповідно до виконавчого написа нотаріуса.

Щоб вступити в спадщину необхідно знести цей напис. Дивилась справи судові таких випадків по нашому району - взагалі багато виграшних. Тепер питання, як я чи адвокат можуть подати позов до суду про скасування виконавчого напису, якщо людина на яку він відкритий - померла?

Оцінка нерухомості не проводилась
Ви ж вже заявились як наслідник, вірно?
 
Щоб вступити в спадщину необхідно знести цей напис. Дивилась справи судові таких випадків по нашому району - взагалі багато виграшних. Тепер питання, як я чи адвокат можуть подати позов до суду про скасування виконавчого напису, якщо людина на яку він відкритий - померла?
Берете довідку про коло спадкоємців і відмову від нотаріуса, що майно неможливо оскаржити в зв'язку з тим що є арешт... І як єдиний спадкоємець оскаржуєте все це діло...

П.с. дивне питання при наявному адвокаті/юристі який вам виграв суд перед цим...
Є будинок, в іпотеці, у Надрі. Цей борг був перекуплений «шарашкіною конторою». І в 2022 році вони подають в суд і роблять виконавчий напис нотаріуса. По одному і тому ж боргу. Суд ми виграли. А виконавчий напис зносити не стали, вирішили, що в нас є час.
Вам потрібно оцінити шанси на перемогу по виконавчому напису нотаріуса... + Фактично нікуди не дінеться іпотека (сам борг фактичний)
Якщо ви розумієте, що шанси на перемогу у вас високі - йдете в суд і зносите напис.
Якщо є ризик що рішення встоїть за ними - дивитесь за скільки викупила шарага і пропонуєте викупити за вартість покупки + 20-50% від сплачених ними коштів, але потрібно направляти лист з аргументацією чому саме така ціна... Тобто - мораторій на виселення, програні банком/ними суди і т.д. все описуєте і пропонуєте здійснити продаж права вимоги на фізичну особу (родича якогось). Краще за все це робити від імені адвоката/якоїсь іншої шараги схожої
 
Берете довідку про коло спадкоємців і відмову від нотаріуса, що майно неможливо оскаржити в зв'язку з тим що є арешт... І як єдиний спадкоємець оскаржуєте все це діло...

Вибачте, не розумію. Я і є єдиний спадкоємець. Заяву на вступ у спадщину написала у встановлений термін. Тобто цією заявою я вже прийняла всі борги і вже можу виступати від імені померлого, як спадкоємець?
 
Вибачте, не розумію. Я і є єдиний спадкоємець. Заяву на вступ у спадщину написала у встановлений термін. Тобто цією заявою я вже прийняла всі борги і вже можу виступати від імені померлого, як спадкоємець?
Звідки суддя дізнається що ви єдиний спадкоємець? Якщо ви не візьмете довідку про коло спадкоємців від нотаріуса?
Так. Вже можете виступати. Але вам потрібна бумага, яка покаже що ваші права як спадкоємця порушені - документ від нотаріуса (відмова про вчинення нотаріальних дій)
 
Звідки суддя дізнається що ви єдиний спадкоємець? Якщо ви не візьмете довідку про коло спадкоємців від нотаріуса?
Так. Вже можете виступати. Але вам потрібна бумага, яка покаже що ваші права як спадкоємця порушені - документ від нотаріуса (відмова про вчинення нотаріальних дій)

Зрозуміло, дякую. Цікаво чому мені про це не сказав сам нотаріус і не видав цю відмову…
 
Зрозуміло, дякую. Цікаво чому мені про це не сказав сам нотаріус і не видав цю відмову…
1. Тому що нотаріус не адвокат. Вона оформлює спадщину, а не вирішує за вас ваші проблеми...
2. Відмову деякі нотаріуси взагалі не хочуть видавати. Потрібно до них звертатись або самостійно або адвоката просити...
 
Назад
Угорі Унизу