• ЗАБИРАЙ СВІЙ ПОДАРУНОК!
    Зареєструйся та отримай БЕЗКОШТОВНУ консультацію адвокатів, необмежений доступ до форуму та невеличкий подарунок 😉

Фінансова грамотність в умовах сьогодення

Дід, я вже більше п'яти років дотримуюсь цього принципу. Та ще на питання "как не платить кредит?" відповідаю "есть один способ. 100%ный. Не брать кредит"
 
Дід, я вже більше п'яти років дотримуюсь цього принципу. Та ще на питання "как не платить кредит?" відповідаю "есть один способ. 100%ный. Не брать кредит"
Я трішки меньше в цьому казанку від тебе, але тієї самої думки.
"Якби час повернути"....
Я міг тоді не влазити і в моєму варіанті то було відвертою дурістю і безрасудством... але, нажаль, є такі люди, яким життєво необхідно буває.
І вони влазитимуть. Знову і знову... і знову
 
Я трішки меньше в цьому казанку від тебе, але тієї самої думки.
"Якби час повернути"....
Я міг тоді не влазити і в моєму варіанті то було відвертою дурістю і безрасудством... але, нажаль, є такі люди, яким життєво необхідно буває.
І вони влазитимуть. Знову і знову... і знову
Згоден.
Якось підрахував, скільки я витратив на пролохації...:facepalm:
Не беремо за всі п'ять років. Беремо останні 3 роки. Бо то була зовсім засада. По 700 грн щоденно. Коли більше, коли менше. Бо бували пролонгації і поь1500.
Screenshot_2023-10-08-12-59-47-009_com.miui.calculator-edit.jpg

Непогано так годував)
А вони мене ще й ображали... нищеброд. Абидна...
 
Вже були теми щодо фінансової грамотності, але то все трошки не те. В умовах мирного часу фінансово грамотним бути простіше. А ось як бути під час військового стану?
Робота є, але ж її не так багато, та заробітна плата може бути меньше, ніж в мирний час.
Ціни зростають...
І як в таких умовах бути фінансово грамотним?
Просто дивлюся, а МФО все більше і більше вкладаються в популяризацію своїх послуг з кредитування... а це свідчить про те, що попит є і він надалі буде. А слідом і усі проблеми з цим пов'язані...
Фінансова грамотність...вона така...🤔🤔цікава штука....Звісно,зараз вижити важче,чим було до карантину.До карантину я працювала вихователем і мала свій прибутковий бізнес в'язання,я в'язала речі на замовлення.Це було +1,5 моїх зп додаткових до гаманця від офіційної зп.Звісно я ніколи не думала в магазині,що мені купити,я не рахувала гроші,кожного року на відпочинок їздила,шмотки із комоду випадали а потім їх просто роздавала...Але все рано чи пізно скінчується.Карантин,всі замовлення відмінені,тут весна тільки гроші рахуй,але...Прийшла епоха МФО,ну то інша історія.Я не хочу згадувати про це.Зараз?Зараз працюю на 2 роботах,методистом і взяла години,щоб забезпечити себе і дитину,я то можу собі впринципі відмовити у покупці 5 пари колготок одного кольору,а дитині і харчування,і речі,а як хворіє тут просто не зекономити.Трусяться всі кармани і заначки.Мфо для мене то табу на все життя,зараз віддаю потроху,щоб без навантаження на бюджет.10'/,від зп я щомісячно плачу кредити,преміум закрила,сіроко за півтіла...В майбутньому хочу ФОП відкрити,але це вже буде з часом,не зараз.Зараз все дуже нестабільно....😒😒😒☹️☹️☹️
 
Багато ланок бізнесу закривається((
Люди скоротили витрати,і це дуже помітно,і по сфері харчування)
До війни було жвавіше.
Тому включаємо мозок,перепрофілюємось))
І ліпим,і почали займатись кейтерінгом(харчуємо приватні дитячі садочки).Так є допоміжні розходи,але не суттєво,бо доставку взяли на себе.Персонал не добирали,збільшили зп тим,хто працює,ну і самі теж працюємо.
Треба якось викручуватися,закритись завжди встигнемо,це діло не довге)
Думаю ,хто займається якимось бізнесом,вперш за все шукати можливість поєднати декілька галузей доходу....
Ну це моя думка.
Ну звичайно розраховувати на свої кошти,ні в якому разі не кредити((
І вести облік,розходів,доходів....
Аналізувати,що треба,а що може почекати.
 
Згоден.
Якось підрахував, скільки я витратив на пролохації...:facepalm:
Не беремо за всі п'ять років. Беремо останні 3 роки. Бо то була зовсім засада. По 700 грн щоденно. Коли більше, коли менше. Бо бували пролонгації і поь1500.
Переглянути вкладення 133713
Непогано так годував)
А вони мене ще й ображали... нищеброд. Абидна...
То Ви теж міліонер...
 
вести облік,розходів,доходів....
Два місяці веду. Цікаво дуже)
То Ви теж міліонер...
Ага, десь дуже близько.
А, забув про автокредит. Там чи 60000, чи 90000, не пам'ятаю точно, а автомобіль забрали.
Можна додати до тих грошей, що пішли в МФО
 

Вкладення

  • Screenshot_2023-10-08-13-47-57-742_ru.innim.my_finance-edit.jpg
    Screenshot_2023-10-08-13-47-57-742_ru.innim.my_finance-edit.jpg
    386.9 Кб · Перегляди: 23
Два місяці веду. Цікаво дуже)
В мене ніколи не виходе вести облік,вродь все добре,всі одіті-обуті,тут бах....мала приходе з порваною курточкою,потім лікарня...То я і перестала записувати...
 
Два місяці веду. Цікаво дуже)

Ага, десь дуже близько.
А, забув про автокредит. Там чи 60000, чи 90000, не пам'ятаю точно, а автомобіль забрали.
Можна додати до тих грошей, що пішли в МФО
Пам'ятаєте це фото?
Screenshot_20230902-192335.png
 
Яка може бути фінансова грамотність зараз...
Затягнути пояси та жити на кошти, які є((( МФО це теж не вихід. Наші депутати спокійно можуть придумати закони, відновити виконавчі написи або подібну хрєнь...в нас ніхто про людей не дбає. Реклами мфо зараз так багато , на кожному кроці, щоб людей в яму загнати
 
Наші депутати спокійно можуть придумати закони, відновити виконавчі написи або подібну хрєнь...в нас ніхто про людей не дбає
депутати просто відірвані від реальності (та частина що не тримає шараги) і мислять "борги потрібно віддавати", мізків не вистачає у них зрозуміти, що вони ж самі й створили такі от умови ніщєти
 
депутати просто відірвані від реальності (та частина що не тримає шараги) і мислять "борги потрібно віддавати", мізків не вистачає у них зрозуміти, що вони ж самі й створили такі от умови ніщєти
Значит кому-то это нужно.
А у нас вариантов немного... либо приспосабливаться, либо хз
 
Коли економіка держави працює, тоді ще можно усвідомити існування мікрокредитів.
В державі в який економічна незалежність повніст'ю знищенна - відповідальність перекладається на тих , хто ії підтримує. Є сподівання, що ближче до весни , побачимо зміни в банківських і не банківських установах.
Бо щось важко усвідомити, що демократичний світ надає гроші Україні, для того, щоб влада дозволяла собі добивати людей відбираючи останнє.
 
Деякі основи всеодно залишаються. Наприклад не брати кредити на якийсь непотріб
Оу. Сьогодні йшла як раз про це думала, наскільки змінився світогляд насамперед через війну та моє ставлення до фінансів. Гарна тема.
 
Оу. Сьогодні йшла як раз про це думала, наскільки змінився світогляд насамперед через війну та моє ставлення до фінансів. Гарна тема.
Звісно змінився. Якось ще в 2021 році заходив до магазину, брав тачанку, набивав її повну. На касі ні разу такого не було, щоб закінчилися гроші на картці, або не вистачило паперових))
Хоча брав необхідне, та таке, щоб повкусніше, або якісніше.
Зараз багато чого змінилося. Планувати в цей час дуже важно, але всеодно приходиться.
 
Назад
Угорі Унизу